Facebook Google+ Twitter

Prezes Legii Warszawa: 100 mln budżetu? Już niedługo

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-26 09:03

Polskie kluby będą już niedługo w stanie opierać swoją działalność o budżety na poziomie 100 milionów. Liczone oczywiście w złotówkach - mówi "Przeglądowi Sportowemu" Paweł Kosmala, prezes Legii Warszawa.

 / Fot. Maciej Śmiarowski / NEWSPIX.PLPRZEGLĄD SPORTOWY: Po meczu z Cracovią, wygranym 2:1, trener Maciej Skorża mówił, że początek sezonu to dla niego kubeł zimnej wody na głowę. Dla pana także?
PAWEŁ KOSMALA: Dopiero mamy końcówkę sierpnia, za sobą otwarcie stadionu, wielkie wydarzenie w historii klubu. Dalej będę się upierał, że jesteśmy na etapie budowy tej wielkiej Legii. Kto porówna sierpień poprzedniego roku z obecnym, przede wszystkim pod względem infrastruktury widzi ogromną różnicę na korzyść i wielką szansę otwierającą się przed Legią. I dla mnie najważniejsze jest, by tej szansy nie zmarnować. (...)

PS: To koniec inwestycji w Legię, czy na finiszu okna transferowego możemy czegoś się jeszcze spodziewać?
- W mojej opinii wszystkie transfery przez nas dokonane są dobrymi ruchami, co w ostatnich latach nam się nie zdarzało. Zobaczymy, czy ta teza znajdzie potwierdzenie w praktyce. Ale na pewno nie jest to finał budowy wielkiej Legii, będziemy dążyć do tego, żeby ta drużyna była jeszcze lepsza. Czy w tym oknie transferowym? Zobaczymy, może dopiero w następnym, bo zawodnik do nas przychodzący musi być strzałem w dziesiątkę, a nie wypełnieniem jakiejś chwilowej luki. Przydałby się nam napastnik, ale nie ma ich za dużo na rynku. Musimy też uważać, by nie przedobrzyć, nie popełnić błędu. W tym oknie takich uniknęliśmy, nie mamy graczy przepłaconych, każdy z nowych wnosi coś dobrego do zespołu. (...)

PS: Kiedy nowy stadion Legii zaistnieje w jej budżecie?

- Na razie to my wydajemy ciężkie miliony na wyposażenie tego obiektu. Łącznie to będzie kilkanaście milionów złotych. Sytuacja z przychodami zmieni się od marca przyszłego roku, kiedy będziemy mieli wszystkie cztery trybuny. Ta ostatnia, zachodnia, przyniesie taki dochód, ja te trzy razem wzięte, tam będzie klub biznesowy, loże. Miejsce będzie kosztować 20-30 razy więcej.

Czytaj na stronie sports.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mokotów
  • Mokotów
  • 16.09.2010 08:39

"- Na razie to my wydajemy ciężkie miliony na wyposażenie tego obiektu. Łącznie to będzie kilkanaście milionów złotych"
wspomnij o 500 bańkach pomocy od Gronkiewicz- Waltz:
cała kasa dla Waltera a warszawski sport umiera

Komentarz został ukrytyrozwiń
Legionista
  • Legionista
  • 26.08.2010 10:51

Łowicz z Legią!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.