Facebook Google+ Twitter

Prezes łódzkiego MPK zatrzymany przez CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi. Dziennikarze nieoficjalnie dowiedzieli się, że zatrzymania mają związek z nieprawidłowościami przy przetargu na budowę Łódzkiego Tramwaju Regionalnego.

Logo Centralnego Biura Antykorupcyjnego. / Fot. www.wikipedia.plCentralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 19 stycznia 2010 roku prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Krzysztofa W., oraz Jarosława M., byłego dyrektora zarządzającego i prokurenta spółki.

Jak wynika z informacji udzielonych przez rzecznika Łódzkiej Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztofa Kopanię, zatrzymania mają związek z zarzutami korupcyjnymi. Są częścią śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Łódź - Śródmieście. Kopania nie chciał jednak ujawnić szczegółów sprawy.

Dziennikarze dowiedzieli się, że zatrzymania mają związek z nieprawidłowościami przy przetargu na budowę Łódzkiego Tramwaju Regionalnego. Całą dokumentację związaną z przetargiem CBA zabezpieczyło w kwietniu 2009 roku. Zawiadomienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Urzędu Zamówień Publicznych złożyli radni Lewicy.


Źródła:
Lodz.gazeta.pl, RMF FM i Onet.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.