Facebook Google+ Twitter

Prezes NBP: Polska może przyjąć walutę euro za 36 miesięcy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-03 08:18

Prezes Narodowego Banku Polskiego jest przekonany, że przy realizacji harmonogramu przystąpienia Polski do strefy euro, nasz kraj jest w stanie przyjąć unijną walutę za 36 miesięcy.

Gość "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia zastrzegł, że jeśli tak się stanie będzie to - jak się wyraził - w zupełnie innej rzeczywistości ekonomicznej.

W ubiegłym tygodniu, rząd przyjął harmonogram wprowadzenia w naszym kraju euro. Rząd opowiada się, za tym, by Polska weszła do strefy euro w 2012 roku.

Sławomir Skrzypek podkreślił, że przyjęcie euro będzie największym wyzwaniem dla Polski w obecnym stuleciu oraz powinno być poprzedzone wnikliwymi ekspertyzami. Prezes Narodowego Banku Polskiego jest przekonany, że Polska spełni kryterium inflacyjne oraz fiskalne w sprawie przyjęcia euro.

Sławomir Skrzypek ponadto uważa, że polski system bankowy uzupełniony o "pakiet zaufania" posiada środki, które gwarantują bezpieczeństwo ich finansom.

Zdaniem szefa banku centralnego, szczególnie niepokojące są propozycje zmian osłabiające wpływ NBP na funkcjonowanie funduszu gwarancyjnego. Prezes banku dodaje, że niestabilna sytuacja na rynkach finansowych nie jest odpowiednim momentem na demontowanie dobrze funkcjonującego systemu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.