Facebook Google+ Twitter

Prezes NBP: Trudno określić, co będzie po wejściu do strefy euro

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-18 13:33

Prezes NBP Sławomir Skrzypek uważa, że trudno określić dokładnie ryzyko czekające nasz kraj po wejściu do strefy euro. W grudniu Narodowy Bank Polski przedstawi raport na temat zysków i korzyści z wejścia polski do strefy euro.

Sławomir Skrzypek podkreślił, że niezależnie od daty wejścia do strefy euro przed Polską jest dużo pracy do wykonania. Prezes NBP uważa, że potrzebna jest również ścisła współpraca rządu z Narodowym Bankiem Polskim.

Sławomir Skrzypek nie zgadza się ze słowami wicepremiera Waldemara Pawlaka, że zawirowania na rynkach finansowych mogą spowodować obniżenie wymagań i pomóc Polsce w przyjęciu wspólnej europejskiej waluty.

Prezes NBP uważa też, że Polska znajduje się w dobrej sytuacji w obliczu trwającego na świecie kryzysu finansowego. Jednak będąc uczestnikami rynku globalnego będziemy pod wpływem kryzysu w strefie euro - zaznaczył Sławomir Skrzypek.

Prezes Narodowego Banku Polskiego powiedział, że może mieć to wpływ na krajowych eksporterów bo w strefie euro lokowane jest 70 procent naszego eksportu. Sławomir Skrzypek ma również nadzieje, że Polska uzyska poziom wzrostu gospodarczego w granicach 3 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.