Facebook Google+ Twitter

Prezes NFZ stanie przed Naczelną Radą Lekarską?

NFZ to instytucja państwowa, która najlepiej służy swoim urzędnikom. Nie liczy się ani z płatnikami składek zdrowotnych, ani z lekarzami oraz szpitalami i przychodniami. A prezes NFZ, za "szkodzenie systemowi", ma stanąć przed sądem lekarskim.


Zdaniem Naczelnej Izby Lekarskiej prezes Jacek Paszkiewicz "swoimi decyzjami szkodzi i środowisku lekarskiemu i pacjentom" - czytamy w Tokfm.pl.

"Postępowanie - w moim przekonaniu powinno już być dawno wszczęte przez okręgową izbę w Gdańsku, której Jacek Paszkiewicz jest członkiem. Jeżeli tam się to nie stanie, na pewno podejmą działania organy wyższego rzędu" - podkreśla prezes NRL.

Zgodnie ze statutem NRL - "jeśli sąd lekarski uzna, że Paszkiewicz zawinił, to grozi mu kara". "Najniższy wymiar kary to upomnienie, ale sąd lekarski może też na przykład odebrać prawo wykonywania zawodu" – wyjaśnia prezes Hamankiewicz.

Kto rozlicza prezesa z jego pracy

Rzecznik NFZ, Andrzej Troszyński podkreśla, że prezes Paszkiewicz podlega kontroli "na każdym kroku". Rozliczają go: sejmowa komisja zdrowia i sejmowa komisja finansów. Rzecznik używa jednak innych słów. Mówi: "Działają: sejmowa komisja zdrowia i sejmowa komisja finansów". A to zdanie zmienia postać rzeczy. I dorzuca ogólnik - "są roczne sprawozdania". "Nie uważamy, aby rzecznik odpowiedzialności był odpowiednią instytucją do rozliczania prezesa z jego pracy" – twierdzi pewniakiem rzecznik NFZ Andrzej Troszyński.

Prezes NFZ Jacek Paszkiewicz niemal od początku sprawowania swojej funkcji, pokazuje niezależność oraz siłę działania. Objawia się to przede wszystkim w nadzwyczaj swobodnym rozporządzaniem środków finansowych na cele biurowe i kadrowe państwowej firmy, którą kieruje. Niestety, nie widać jego ofiarności w rozporządzaniu finansami dla dobra pacjentów, szpitali i przychodni w kraju.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Przed sądem powinni w pierwszej kolejności stanąć twórcy systemu; wszystko co się dzieje po jego wprowadzeniu jest marnowaniem pieniędzy na rozbudowane urzędy i "ulepszanie" systemu z piekła rodem.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,10223926,Sosnierz__trzeba_zlikwidowac_NFZ.html
PAP 02.09.2011 , aktualizacja: 02.09.2011 20:15 A A A Drukuj
Trzeba zlikwidować Narodowy Fundusz Zdrowia i stworzyć regionalne kasy ubezpieczeniowe - mówił były prezes NFZ Andrzej Sośnierz (PJN) podczas piątkowej debaty przedwyborczej w TVN24.
Według Sośnierza, NFZ to scentralizowana instytucja, podporządkowana ministerstwu zdrowia i biurokratyczny moloch, którym trudno zarządzać.
"Byłem szefem tej firmy, proponuję jej likwidację" - powiedział Sośnierz.
Dodał, że NFZ jest "za daleko od pacjenta". Sośnierz uważa, że NFZ powinny zastąpić regionalne kasy ubezpieczenia zdrowotnego. "Trzeba uwolnić decyzyjność, zwiększyć decyzje w regionie" - podkreślił Sośnierz."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najwyższa pora, aby porządki zacząć od góry! Dokąd za durne decyzje NFZ będą płacili pacjenci? Czy NFZ zdaje sobie sprawę z tego, że człowiek przewlekle lub nieuleczalnie chory na lekarstwa - często niezbędne do życia - wydaje 1/4 swoich dochodów?

Komentarz został ukrytyrozwiń
tjetjetet
  • tjetjetet
  • 22.05.2012 04:32

Niestylistyczny i niegramatyczny bełkot.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.