Facebook Google+ Twitter

Prezes PiS chce, by Chlebowski odwołał słowa o prezydencie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-05 17:54

Prezes PiS Jarosław Kaczyński domaga się, by Zbigniew Chlebowski odwołał swoje słowa, dotyczące prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Szef klubu parlamentarnego PO powiedział , że poparcie przez prezydenta kandydatury duńskiego premiera na szefa NATO jest przesłanką do postawienia Lecha Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego premier Donald Tusk powinien na tę wypowiedź zareagować zdecydowanie i zdezawuować ją lub skłonić do tego Zbigniewa Chlebowskiego.

W opinii Jarosława Kaczyńskiego wypowiedź szefa klubu PO w sprawie postawienia prezydenta przed Trybunałem Stanu także budzi wątpliwości konstytucyjne. Zaznaczył, że przepisy dopuszczają takie rozwiązanie tylko w sytuacjach nadzwyczajnych. Według prezesa PiS, podobne wypowiedzi, atakujące prezydenta, szkodzą polskiemu porządkowi publicznemu.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego próby zgłaszania pretensji do prezydenta o zaprzepaszczenie kandydatury Sikorskiego są niefortunne. Prezes PiS argumentował, że polski rząd sam zaprzepaścił szansę na stanowisko Radosława Sikorskiego w NATO, bo nie zgłosił tej kandydatury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.