Facebook Google+ Twitter

Prezes PiS: Mam poczucie, że Lech Kaczyński został zamordowany

W drugiej części wywiadu dla portalu Onet.pl Jarosław Kaczyński nie wyklucza zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Sonda

Przeczucia Jarosława Kaczyńskiego

 / Fot. Bartek Syta, PPWczoraj pisaliśmy o pierwszej części wywiadu prezesa Kaczyńskiego. Były premier pochwalił w rozmowie z red. Jackiem Nizinkiewiczem o. Rydzyka za "piękna postawę po katastrofie smoleńskiej" oraz powiedział, że nie może podtrzymać słów o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich. Jeżeli partia będzie od niego wymagała kandydowania, to będzie ubiegał się o fotel prezydencki. Wykluczył także alians PiS z PJN.

W drugiej części rozmowy w Onecie, Kaczyński odniósł się m.in. do prezydentury swego brata i przyczyn katastrofy smoleńskiej.

"Lech Kaczyński naraził się tym, którzy nie chcą, żeby Polska była skuteczna w swojej podmiotowości. Wszystko wskazuje na to, że skończyło się zamachem. Mam poczucie, że prezydent Lech Kaczyński został zamordowany. W Polsce jak i za granicą były osoby, które mogły skorzystać na śmierci Lecha Kaczyńskiego. I skorzystały" - powiedział prezes.

Jarosław Kaczyński podkreślił wielką rolę Lecha Kaczyńskiego. Wśród jego zasług dla Polski wymienia m.in. stworzenie Muzeum Powstania Warszawskiego (gdy był jeszcze prezydentem stolicy), prowadzenie polityki historycznej, powołanie Rady Gospodarczej, organizowanie w Lucieniu spotkań intelektualistów, które miały charakter pluralistyczny.

Jarosław Kaczyński twierdzi, że o zamachu na prezydenta może świadczyć fakt, iż generał służb wojsk specjalnych nakazywał sprowadzenie samolotu do 100 metrów, wbrew poglądom wszystkich oficerów będących na lotnisku w Smoleńsku. Podkreśla też, że nie ma żadnych przesłanek świadczących o tym, że to Lech Kaczyński wywierał naciski na pilotów. "Jeśli piloci powiedzieliby, że nie ma warunków do lądowania i poprosiliby prezydenta o wskazanie lotniska, to prezydent wtedy podjąłby taką decyzję. Ale taka sytuacja nie miała miejsca" - stwierdził były premier.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (70):

Sortuj komentarze:

puchacz
 • puchacz
 • 10.04.2012 14:56

czy to już szaleństwo PIS .. zbiorowa ekstaza??

Komentarz został ukrytyrozwiń
malkolm
 • malkolm
 • 09.04.2012 22:47

malkolm do Marek balicki Nie trzeba być ekspertem, żeby stwierdzić, że katastrofę smoleńską spowodowały dwa wybuchy na pokładzie samolotu. Pierwszy - silniejszy - był wybuchem nadętego to niebotycznych rozmiarów ego, którego spory fragment przeniknął przez telefon satelitarny do prezydenckiego samolotu przed lądowaniem. Drugi - znacznie słabszy i bardziej rozległy od pierwszego - miał charakter zabójczej reakcji łańcuchowej zainicjowanej skrajnym serwilizmem prezydenta wobec brata bliźniaka tupiącego nóżką w Warszawie. Żadna załoga nie mogła uratować samolotu przed skutkami takiej dewastacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
malkolm
 • malkolm
 • 09.04.2012 22:22

Biedny, samotny,starzejący się człowiek. Zgorzkniały, zakompleksiony, nienawidzący całego świata.Widać,że puszczają mu z jakiegoś powodu nerwy bo ostatnio w wywiadach nie trzyma pionu. Żal mi go. Nie ma przyjaciół, a ci jego ,,wierni,, przyboczni wcale mu nie pomagają a wręcz przeciwnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
alm
 • alm
 • 09.04.2012 21:57

Sposób prowadzenia śledztwa w sprawie tragedii smoleńskiej, niedopuszczenie do śledztwa ekspertów zagranicznych, nieoddanie szczątków samolotu i czarnych skrzynek, tworzy atmosferę nierzetelności i podejrzenia że władze coś ukrywają. Przedstawiane przez rząd teorie odrzucające zamach jako przyczynę tragedii nie są poparte wiarygodnymi wynikami badań /przynajmniej ich nie upubliczniono/ a twierdzenie „ nie bo nie „ nie jest żadnym argumentem. Jednocześnie coraz więcej autorytetów naukowych zaczyna uważać zamach za prawdopodobną przyczynę zniszczenia samolotu i być może już wkrótce pozostanie jedynie odpowiedź na pytanie kto maczał swoje brudne paluchy w tej sprawie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kutas
 • kutas
 • 09.04.2012 21:16

najwiekszym nieszczesciem dla polski jest ze ta malucka istota nie ma poczucia w rozkroku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mb3
 • mb3
 • 09.04.2012 20:40

Mam nadzieję że Kaczyński zdaje sobie sprawę z ryzykownych oskarżeń przeciwko Rosji i Putinowi bez 100% dowodów.
To jest ryzyko konfrontacji i na pewno wówczas nikt nam nie pomoże.
Dodam że w dumie jest ok 20% zwolenników postkomunistów oraz żyrynowskiego popierających przywrócenie mocarstwowej rosji w granicach ZSRR - jeśli ktoś tego nie rozumie to niech uczy się koniecznie historii Polski a zwłaszcza Kaczyński który tej historii wyraźnie nie rozumie.
TO SIĘ NAZYWA RACJA STANU !

Komentarz został ukrytyrozwiń
kutas
 • kutas
 • 09.04.2012 20:25

oto wielka tajemnica kima dzonga kacza.jakie wytyczne dal kim dzong cmokovi przed wstrzasami macierewicza

Komentarz został ukrytyrozwiń
polska
 • polska
 • 09.04.2012 20:15

doplacimy za pajaca kim dzong kacza

Komentarz został ukrytyrozwiń
polska
 • polska
 • 09.04.2012 20:14

podarujemy pajaca kim dzong kasza

Komentarz został ukrytyrozwiń
goral
 • goral
 • 09.04.2012 20:09

Panie Jaroslawie miliony Polakow ,zaznaczam Polakow juz od pierwszych minut po tej tragicznej katastrofy wiedzieli co jest grane.Dzisaj tylko czekamy kiedy autorzy tej ZBRODNI stana przed Polskim Sadem.Prosze zwrocic uwage jak obca nam agetura ,tymi swoimy wpisamy chca zagluszyc prawde o tej ZBRODNI.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.