Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

55434 miejsce

Prezes PiS o aferze Amber Gold: Sądy przestały działać

Według Jarosława Kaczyńskiego sprawa Amber Gold pokazuje jak bardzo ułomny jest polski wymiar sprawiedliwości.

 / Fot. PAPPrezes PiS twierdzi, że w sprawie Amber Gold wymiar sprawiedliwości nie wypełniał swoich funkcji, a poszczególni prokuratorzy oraz sędziowie niewygodne sprawy dla tej firmy oraz jej szefa zamiatali pod dywan.

Kaczyński zwraca uwagę na region, w którym wybuchła afera; jest to w jego ocenie bardzo istotny fakt do zrozumienia tej afery. Do skandalu doszło na Pomorzu, w regionie, który jest politycznie opanowany przez partię rządzącą. Prezes PiS nie jest zdziwiony faktem, że pracownikiem firmy Amber Gold był syn Donalda Tuska. Zdaniem Kaczyńskiego afera uderza nie tylko w polityków PO, którzy publicznie demonstrowali swoje poparcie dla Marcina P., ale i również w samego premiera.

Jarosław Kaczyński uważa, ze należy powrócić do konfiskaty majątku, aby takim ludziom jak Marcin P. móc odbierać nieuczciwie pozyskane pieniądze. Zastrzega, że wprowadzenie takich zmian nie będzie proste, i konieczne będą poprawki w konstytucji.

Według Kaczyńskiego Marcin P. może wcześniej wyjść z więzienia i cieszyć się swoimi fantami. Nie wiadomo czy w ogóle tam trafi. Na razie sąd przychylił się do wniosku prokuratury i skazał byłego szefa Amber Gold na 3 miesiące aresztu.

Dzisiaj Prawo i Sprawiedliwość ma złożyć wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie afery Amber Gold. Kaczyński podkreślił, że kto zagłosuje przeciwko temu wnioskowi, okaże się w tej sprawie winnym.
Znajdź nas na Google+




Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

 Tomek
  • Tomek
  • 30.08.2012 23:15

Prezes jest przedstawicielem " Dziobaków "

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
  • czyt
  • 30.08.2012 22:29

Premier Tusk w swojej nadmiernie filozoficznym wystąpieniu stwierdził, że "nasze państwo jest błędem"Rzecz zupełnie niezrozumiała."Błędem"- dla kogo i w jakim sensie? Warto by było tę 'sentencję"premiera rozwinąć.
Ponadto Tusk stwierdził ,że juz od dawna społeczeństwo było informowane, że "źródła Amber Gold są co najmniej dwuznaczne"Skoro tak, to co robił ,do lipca, w tym 'towarzystwie" syn premiera?Dlaczego Karnowski zabiegał o sponsorowanie filmu Wajdy, dlaczego "wielki Wajda" nie zaprotestował przeciwko takiemu sponsorowi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
"hymn"
  • "hymn"
  • 30.08.2012 20:42

HYMN

Dobrze mi, Boże! - Dla mnie w czas wyborów
do Sejmu wprowadziłeś grupę Palikota;
Niechże się z nimi gromada PISiorów
Bezsilnie miota...
Że będzie lepiej, a nie będzie gorzej,
Dobrze mi, Boże!

Jako ten spichlerz, ziarnem napełniony
Stoję rozkoszy pełna od tej pory...
Dla z PIS-u głupków mam ten hymn natchniony:
Spadać, PISiory!
Ale przed Tobą głąb serca otworzę,
Dobrze mi, Boże!

Będą się jajczyć, w Palikota walić,
Będą pluć jadem durnie obelżywe,
Pokażą wszystkim, na wymiocin fali
Swe pyski krzywe...
Wiem już, że jutro błysną nowe zorze,
Dobrze mi, Boże!

Już nas nie zmami prezio obłąkany,
Że krzyża broni, tą PISowską bujdą,
I razem z preziem PISowskie barany
Na szczaw już pójdą…
Że nic nie znaczą w tym o Polskę sporze,
Dobrze mi, Boże!

Prezio już przyznał, że gdy jest na prochach
Albo, gdy sobie wykotłasi skręta,
To nawet ruskich on już szczerze kocha,
Nic nie pamięta…
Że kazał bredzić swej PISdzielskiej sforze,
Dobrze mi, Boże!

Kiedy tak prezio mocno podskakuje,
Z nikim się prezio nie podzieli władzą,
On wszak do pierdla sam się zapakuje,
To jego wsadzą!
Że sobie w pierdlu już rozścieła łoże,
Dobrze mi, Boże!

PISdzielce tutaj strasznie wysilają
Niewielki rozumek, taki mały PISi.
Plują okrutnie oraz ostro łają,
A mnie to wisi!
Że się tak leją w idiotycznym sporze,
Dobrze mi, Boże!

Durnie z durniami tak się wadzić będą,
Kto z nich dusz naszych prawowitą władzą,
Że się wykończą. W tym boju polegną,
Nam żyć zaś dadzą…
Że ma modlitwa choć trochę pomoże,
Dobrze mi, Boże!

Komentarz został ukrytyrozwiń
bno
  • bno
  • 30.08.2012 20:24

A jeszcze do niedawna nie było sprawy ambergold, więc się tak nie ciesz. Sto lat powiadasz. Wielowiekowe cywilizacje upadały więc skoki przy swoich 100 lat to nie jest żadna gwarancja. Szczególnie że jak ambergold to państwo w państwie bez żadnej kontroli.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
  • Inka
  • 30.08.2012 19:47

Nie ma sprawy Skoków .Skoki działają i działały legalnie ,to banki spółdzielcze ze 100 letnią tradycją. Działają na całym świecie i mają się świetnie!To rząd chce się dorwać do Skoków by ratować obce ,a nie polskie banki które niedługo padną na mordę. Polacy nie są durniami ,nie przeniosą kasy do obcych ,bankrutujących banków, by niedługo potem stracić wszystkie oszczędności!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 30.08.2012 19:36

polskie prawo to parodia, w sądzie racje ma ten kto ma kasę i znajomości.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Jolka
  • Jolka
  • 30.08.2012 19:10

Jak to jest ? Prezes ma pretensje o brak nadzoru nad para bankami a SKOK-i nie pozwala kontrolować i sprawę dał do Trybunału Konstytucyjnego . Posłowie PiS domagają się komisji śledczej i mówią ...co macie do ukrycia a ja się pytam ...co ma PiS do ukrycia w sprawie Skok -ÓW?

Komentarz został ukrytyrozwiń
chech
  • chech
  • 30.08.2012 17:20

No brawo prezes powiedział to co wszyscy wiedzą, nikt w tym kraju o niczym nie wiedział aż się mleko rozlało, teraz mamy wodotryski mądrości. Jaki rząd taka opozycja jedni warci drugich.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qqq
  • qqq
  • 30.08.2012 17:10

"szemranym biznesem. Biznesem ,który nie płaci podatków i jest pod ochroną służb spec." mirek K nie wierzę że pisowski portal utrzymywany przez piswoską spólkę "srebrna" z pieniędzy pisu (zależnaodpisu.pl) napisł by o tym biznesmenie rydzyku jakieś krytyczne kloaki

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 30.08.2012 17:04

Na www. niezależna pl ,tam można dowiedzieć się jakim rządem jest patologiczny rząd Platformy. Powiązany z szarą strefą i szemranym biznesem. Biznesem ,który nie płaci podatków i jest pod ochroną służb spec.