Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11162 miejsce

Prezes PiS pisze do Polaków na Wyspach Brytyjskich: Wracajcie!

- Zachęcam was do udziału w wyborach brytyjskich i polskich, bo jest to naturalny instrument walki o prawa Polaków nad Tamizą, prawa, które się nam słusznie należą - napisał w liście szef PiS. Bądźcie widoczni w życiu publicznym.

 / Fot. CC, Autor: Diliff, Sugg. attrib.: Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, szef PiS Jarosław Kaczyński, zdecydował się napisać list do Polaków, zamieszkałych i pracujących w Wielkiej Brytanii. W liście przekonuje ich i zachęca do powrotu do Polski. Wskazuje m.in. jak wielkie poświęcenia muszą nieraz dokonywać dla "utrzymania swoich rodzin". Podkreśla, że ich emigracja jest często "emigracją przymusową", z braku perspektyw "godnego życia dla młodych ludzi w dzisiejszej Polsce".

List prezesa Prawa i Sprawiedliwości, ma odczytać dzisiaj w Londynie, poseł Krzysztof Szczerski na spotkaniu z Polonią. Dokument zaczyna się od akcentu świadomości lidera PiS, na temat "wielkich poświęceń" i zapewnienia, że jego partia będzie zawsze bronić praw Polaków zamieszkałych za granicą.

Prezes PiS stara się przekonać polskich emigrantów do tego, że powinni czuć siłę i opiekę naszego państwa zawsze, kiedy mają taką potrzebę. - Polacy na całym świecie muszą czuć siłę i aktywność polskiego państwa w każdej sytuacji, gdy tego potrzebują. Działanie w tym względzie musi być konsekwentne i stanowcze - podkreśla szef PiS.

Jednocześnie prezes Kaczyński, apeluje do brytyjskiej Polonii, żeby aktywnie korzystała z przysługujących jej praw obywatelskich, tam i u nas. - Bądźcie państwo widoczni w życiu publicznym Wielkiej Brytanii. Zachęcam was do udziału w wyborach brytyjskich i polskich, bo jest to naturalny instrument walki o prawa Polaków nad Tamizą, prawa, które się nam słusznie należą - napisał w liście szef PiS.

Jarosław Kaczyński zaprasza i zachęca Polaków, do powrotu z Wysp Brytyjskich, do kraju. - Polska potrzebuje waszych talentów i doświadczenia, potrzebuje waszej energii zdobytej poprzez pobyt w jednym z ważniejszych centrów współczesnego świata. W mojej opinii powinniście być naturalnymi ambasadorami spraw polskich. Bogactwem, z którego Polska musi nauczyć się odpowiednio korzystać - napisał prezes Kaczyński.

W krytycznych słowach zwraca uwagę na aktualną sytuację w Polsce i podkreśla, iż wie jak bardzo wielu emigrantów czuje rozczarowanie, a nawet rozgoryczenie warunkami pracy i życia w Polsce, zwłaszcza dla młodych ludzi.

- Żadnemu politykowi nie wolno traktować problemu emigracji ekonomicznej, jako czegoś, z czym powinniśmy się pogodzić, w imię świętego spokoju. Świętego spokoju z powodu wyjazdu z Polski młodych ludzi, dla których nie potrzeba w związku z tym tworzyć warunków do rozwoju i pracy w kraju - zaakcentował w liście lider PiS.

Jarosław Kaczyński podkreśla również swoją wizję wyprowadzenia Polski na drogę dynamicznego wzrostu i "przywrócenia dynamiki narodowej, także w obszarze demografii", do czego – jego zdaniem - potrzeba powrotu Polaków z emigracji.

Jak zaznaczył - Prawo i Sprawiedliwość w swoim partyjnym programie, przedstawi model gospodarczy ojczyzny, "którego istotą będzie otwarcie polskich szans - szans na zakładanie własnych firm, na uczciwą konkurencję bez nieformalnych blokad wejścia na rynek, na zatrudnienie w nowoczesnym przemyśle, na realizacje ambitnych projektów przez młode pokolenia".

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Tak,tak wracajcie,Hofman wam coś pokaże. !!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.