Facebook Google+ Twitter

Prezes PiS: Tusk to chłopiec w supermarkecie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-06 16:42

Jarosław Kaczyński w wystąpieniu na początku dwudniowego kongresu Prawa i Sprawiedliwości w Poznaniu zaznaczył, że Polsce trzeba rządu kompetentnego, który miałby wizję rozwoju państwa. Prezes PiS skrytykował "sondażową" politykę obecnego rządu.

"Nowoczesna Polska 2020" - pod takim hasłem odbywa się Kongres Prawa i Sprawiedliwości. Do Poznania przyjechało 1200 delegatów oraz 200 gości w tym ekspertów. Wybór prezesa PiS oraz poparcie i apel do Lecha Kaczyńskiego o start w wyborach prezydenckich to najważniejsze polityczne akcenty kongresu.

Jak n kongras PiS przystało, nie obyło się również bez krytyki rządu. Jarosław Kaczyński zarzucił gabinetowi Donalda Tuska rozrzutność i zauważył, że kiedyś przyjdzie za to zapłacić wszystkim Polakom. Porównał tu szefa rządu do chłopca w supermarkecie, który sięga po wszystko, co znajdzie w zasięgu rąk, i przestrzegł, że stracą na tym nasze portfele.

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jego partia jest gotowa do podjęcia dzieła naprawy państwa. Podkreślił też przy tym dokonania PiS-u w trakcie dwuletnich rządów.

Po za krytyką rządu, na kongresie został zaprezentowany nowy portal społecznościowy partii. Sympatycy PiS mogą porozumiewać się dzięki MyPiS.pl. Serwis ma być forum wymiany poglądów, dyskusji, będzie to też źródło informacji.

Pierwszego dnia obrad - delegaci wybiorą także prezesa. Jarosław Kaczyński jest jedynym kandydatem. W sobotę zostaną wybrani członkowie władz statutowych partii: rady politycznej, koleżeńskiego sądu dyscyplinarnego oraz krajowej komisji rewizyjnej.

W trakcie dwóch dni obrad zaplanowano 30 paneli. Dyskusja będzie toczyć się między innymi o sporcie, badaniach kosmicznych, kobietach, finansach publicznych, rolnictwie, reformie zdrowia i o polityce wschodniej. Liderzy partii tłumaczą, że kongres to kontynuacja dyskusji rozpoczętej w ubiegłym roku w Krakowie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.