Facebook Google+ Twitter

Prezes Polskiego Radia został zawieszony na trzy miesiące

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-15 12:39

Prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański i członek zarządu Jerzy Targalski zostali zawieszeni przez Radę Nadzorczą spółki - poinformował przewodniczący Rady Adam Hromiak.

Jak podkreślił Hromiak Rada ma szereg uwag wobec pracy zawieszonych członków zarządu. Dotyczą one głównie nie udzielenia im absolutorium przez ministra Skarbu. Decyzja ministra była związana nie z jakąś konkretną sprawą, ale z całokształtem: opinią o radiu, sprawami sądowymi, wszczynaniem konfliktów z organem założycielskim i właścicielem Polskiego Radia, czyli ministrem skarbu - dodał Adam Hromiak.

Jacek Kiczek, członek Rady, który był przeciwny zawieszeniu prezesów Polskiego Radia, zaznacza, iż ze względu na trudności finansowe czas na zmiany nie jest najlepszy i źle wpłynie na Polskie Radio. Kiczek podkreślił, że poprzedni zarząd Polskiego Radia oraz prezesa Czabańskiego i wiceprezesa Targalskiego ocenia pozytywnie.

Zawieszenie ma potrwać trzy miesiące. W tym czasie skład zarządu uzupełni wydelegowany przez Radę Nadzorczą jej dotychczasowy wiceprzewodniczący Bogusław Kiernicki. Przed głosowaniem nad zawieszeniem członków zarządu, Rada Nadzorcza Polskiego Radia zmieniła regulamin spółki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.