Facebook Google+ Twitter

Prezes publicznego radia: "Rząd kombinuje, jak nam zaszkodzić"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-25 07:27

Prezes Polskiego Radia w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" po raz kolejny podkreślił, że likwidacja abonamentu będzie mieć bardzo negatywny wpływ na kondycję finansową mediów publicznych.

Prezes Krzysztof Czabański podkreślił również, że obecna polityka PO prowadzi do upolitycznienia tych mediów.
Zaznaczył, że już sama zapowiedź likwidacji opłaty abonamentowej spowodowało spadek wpływu do radiowej kasy. Krzysztof Czabański podkreślił, że Polskie Radio straciło z tego powodu kilkanaście milionów złotych.

Jego zdaniem, jeśli taka sytuacja się utrzyma to sytuacja finansowa radia pod koniec roku może być bardzo trudna. Czabański przypomniał również, że dzięki wprowadzonym przez zarząd reformą udało się do tej pory zgromadzić 50 milionów złotych wolnych środków. Jednak działania rządu mogą doprowadzić do zniwelowania tych osiągnięć - podkreśla Czabański.

Krzysztof Czabański uważa, że projekty ustaw autorstwa polityków PO dotyczące mediów publicznych doprowadzą do sytuacji, w której rządzący będą mieli wpływ na to, co pojawia się na antenie. Nie będzie to może powrót do cenzury, ale powrót do czasów sprzed paru lat, kiedy ludzie o prawicowych poglądach nie byli dopuszczani na antenę - podkreślił prezes Polskiego Radia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.