Facebook Google+ Twitter

Prezes Rosyjskiej Federacji Piłkarskiej gani i ostrzega rodaków

"Nie wszczynajcie bijatyk, nie rzucajcie petard, nie róbcie polityki na imprezach sportowych, bo polska policja da sobie z wami radę, a uczciwi Rosjanie nie będą was bronić" - Sergiej Fursenko nie owijał w bawełnę.

 / Fot. PAP/Maciej Kulczyński"O ile dobrze zrozumiałem, siły bezpieczeństwa polskiego stadionu wykryły tego, kto rzucił na boisko zapaloną petardę i podjęły próbę zatrzymania go. W tej sytuacji jego towarzysze stawili opór, aby odbić winnego wykroczenia.

Jednak wszyscy uczestnicy tego zajścia zostali wychwyceni przez kamery dozoru i z pewnością nie unikną nieprzyjemności. Tu w Polsce odpowiednie przepisy są o wiele ostrzejsze niż w Rosji. Rzecz jasna będziemy pomagać swoim, ale ci, którzy specjalnie szukają takich przygód powinni zdać sobie sprawę, że robią to na własne ryzyko." - cytuje słowa prezesa Fursenki wypowiedziane w wywiadzie dla jednej z rosyjskich gazet sportowych portal całodobowej telewizji informacyjnej Wiesti Ru.

Fursenko powiedział też, że przemarsz przez most Poniatowskiego i na Stadion Narodowy w Warszawie powinien być spokojny, a obowiązkiem rosyjskich kibiców jest unikać prowokowania miejscowych sił porządkowych, które w razie czego z pewnością dadzą sobie radę. Ostrzegł też, że rzucanie petard na boisko jest w Polsce karane surowiej niż w Rosji oraz, że system nadzoru elektronicznego w miastach-gospodarzach Euro 2012 jest "znakomity".

Do tej beczki miodu trzeba niestety dołożyć łyżkę dziegciu. W internetowym wydaniu innej rosyjskiej gazety sportowej pojawiły się wyłącznie ujemne komentarze czytelników do podobnej wypowiedzi tego prezesa. Jeden z głosów ocenił ją jako "szokującą", a inny uznał, że Fursenko powinien kibicować drużynie polskich służb porządkowych, a nie reprezentacji narodowej Rosji - czytamy w serwisie sports.ru.

Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Natasza Pietrowna
  • Natasza Pietrowna
  • 11.06.2012 20:10

Panie Grzegorzu Wasiluk, Brawo .Ocień charaszo.
Krótko , treściwie , miarodajnie ,to ująłeś autorze tego doskonałego tekstu .Paka.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Natasza Pietrowna
  • Natasza Pietrowna
  • 11.06.2012 20:04

""Nie wszczynajcie bijatyk, nie rzucajcie petard, nie róbcie polityki na imprezach sportowych, bo polska policja da sobie z wami radę, a uczciwi Rosjanie nie będą was bronić" - Sergiej Fursenko nie owijał w bawełnę."
Właśnie tak jest!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę - ile tu komentarzy... :D Wypowiedź prezesa organizacji nikomu się nie spodobała bo nie można ponarzekać i powieszczyć wojny?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W internetowym wydaniu? Wyłącznie ujemnie komentarze?
No nieeee - u nas to co innego! Zawsze, wszędzie i na każdy temat wypowiedzi czytelników wyłącznie pachnące fiołkami i pełne zachwytów.
:)))))))))))))))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.