Facebook Google+ Twitter

Prezes Śląska Wrocław pobity po meczu z Zagłębiem

Prezes Śląska Wrocław został pobity po derbach Dolnego Śląska. Do zdarzenia doszło w toalecie na lubińskim stadionie.

Dwaj pseudokibice Zagłębia Lubin po meczu z lokalnym rywalem udało się za Piotrem Waśniewskim do VIP-owskiej toalety. - Jeden z nich go trzymał, drugi uderzył (Waśniewsiego) czoło o czoło, kiedy zamierzali kontynuować to, w czym są widać bardzo dobrzy, zjawiło się kilku policjantów, którzy uratowali prezesa. Nie wiadomo co, by się stało gdyby nie ich interwencja - komentował zajście rzecznik prasowy Śląska Wrocław - nie zostawimy tego bez reakcji - zapewnił Michał Mazur.
- Będziemy tę sprawę wyjaśniać - odpowiedział rzecznik Zagłębia Wacław Wachnik.

Prezes Śląska po meczu udał się na komendę, gdzie złożył zeznania. Jeden z bandytów został zatrzymany tuż po zdarzeniu, drugi dopiero dziś rano. Zatrzymani mężczyźni mają 37 i 38 lat.

Pobicie prezesa Śląska Wrocław nie było jednak jedynym objawem agresji podczas wtorkowego meczu. Kibole Zagłębia Lubin w czasie spotkania spalili flagę Śląska, odpalili na trybunach race, a po meczu rzucali kamieniami w kierunku wrocławskich piłkarzy. Według doniesień Gazety Wyborczej czynni byli również wrocławscy chuligani, którzy w drodze na mecz niszczyli samochody, a na miejscu chcieli dostać się na stadion bez ważnych biletów.

Nie wiadomo jeszcze jak w tej sprawie zareaguje organizator rozgrywek spółka Ekstraklasa SA. Sprawa będzie poruszana w najbliższy czwartek na forum Komisji Ligi.

Źródła: Polskie Radio Wrocław, TVN24, Sport.pl, Gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.