Facebook Google+ Twitter

Prezes wie (naj)lepiej

Kiedy popatrzymy na polską piłkę, jest jak w parafrazie starego dowcipu: Prezes (dla przyjaciół, pieszczotliwie Prezio) ma zawsze rację. Jeżeli Prezio nie ma racji – patrz punkt pierwszy.

Plakat reklamujący karnety i bilety na mecze Widzewa. / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiOd kilkunastu lat polska piłka na arenie międzynarodowej święci największe tryumfy w swej historii. Kolejny raz będziemy mieli okazję zobaczyć mistrza Polski w piłce nożnej w Lidze Mistrzów, a to dzięki niesamowitej postawie w meczu z Levadią Tallin – niewątpliwie jedną z najlepszych drużyn jednej z najlepszych lig zawodowych.

Młodzi piłkarze, nadzieje światowego futbolu, przechodzą do zagranicznych klubów, gdzie szybko stają się opoką swoich drużyn. Wystarczy przypomnieć zawrotne kariery Sebastiana Mili, Radosława Matusiaka lub Jakuba Wawrzyniaka. Nie należy również zapominać o naszych trenerach, szerzących nowoczesną myśl szkoleniową w wielu krajach na wszystkich kontynentach. Antoni Piechniczek, Janusz Wójcik czy Andrzej Strejlau to uznane, tak zwane „firmy”, o które wręcz zabijają się nie tylko czołowe europejskie, ale i światowe drużyny piłkarskie.

Nie ma jednak co się dziwić, bowiem wszystko to jest efektem wieloletniej pracy z młodzieżą. Kluby sportowe, szkoły oraz władze dbają o rozwój sportowo-fizyczny kolejnych pokoleń. W każdym województwie, w każdym powiecie, ba, w każdym mieście i miasteczku, powstają kolejne amatorskie i zawodowe szkółki piłkarskiej. Doskonale wyposażone, z niesamowitym zapleczem technicznym. Ściągają do siebie młodych chłopców i rozpoczynają katorżniczą naukę gry od najmłodszych lat. Technika, technika i jeszcze raz technika, gdyż ona jest najważniejsza. Tężyzna i wytrzymałość przyjdą z wiekiem.

Zaskakuje jedynie fakt, że trenerem narodowej drużyny nadal pozostaje obcokrajowiec. Jednak, jest to wyraz dobrej woli, gdyż tylko tą drogą inni mogą podążać za nami. Zdobywać wiedzę, jak wygląda prawdziwie zawodowe zaplecze; tak sportowe, organizacyjne, jak i techniczne.

To wszystko (i wiele, wiele innych niewypowiedzianych rzeczy) daje niesamowite efekty. Świat piłkarski leży u naszych stóp. Wszyscy przecież to widzimy…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.