Facebook Google+ Twitter

Prezes ZUS: Wypłaty emerytur na razie niezagrożone

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-06 16:53

Nie ma realnego zagrożenia dla wypłaty emerytur i rent z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - zapewnia prezes ZUS Sylwester Rypiński. W specjalnym oświadczeniu podkreśla, że wszystkie świadczenia są i będą wypłacane w całości i na czas.

"Nie ma żadnych podstaw do spekulowania na temat domniemanego deficytu środków finansowych w budżecie funduszy, który to deficyt w jakikolwiek sposób mieliby odczuć Polacy" - oświadcza prezes ZUS odnosząc się do doniesień prasowych.

"Dziennik" napisał, że na renty i emerytury państwu zabraknie w tym roku nawet 12 miliardów złotych. Według gazety cztery miliardy brakujących złotych to różnica między wpłatami na konta ZUS, dotacją z kasy państwa a wypłatami świadczeń, którą rząd zapisał już w ustawie budżetowej na ten rok.

Jednak gwałtownie zwalniająca gospodarka, malejące pensje i rosnące bezrobocie powodują, że mniej pieniędzy trafia na konta zakładu. Fundacja FOR Leszka Balcerowicza wyliczyła, że może chodzić nawet o 8 miliardów złotych - napisał "Dziennik".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.