Facebook Google+ Twitter

Prezesi ślą do podwładnych mejle z żądaniem posłuchu

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-12-22 13:12

Politycy namawiają ministra skarbu, aby wprowadził kuratora do TVP, w której walczą ze sobą Andrzej Urbański i Piotr Farfał - obaj twierdzą, że legalnie kierują telewizją.

Wczoraj spekulował na ten temat Zbigniew Chlebowski. Ale Ministerstwo Skarbu czeka na sąd, który ma zdecydować, kto sprawuje władzę na Woronicza.

Pewne jest jedno: era Andrzeja Urbańskiego w TVP się kończy / Fot. W. Barczyński/POLSKAHasło "Kurator w telewizji" pojawia się już nie pierwszy raz. A o takiej możliwości mówiono już za premiera Buzka i prezesa Kwiatkowskiego, a później po wyborczym zwycięstwie Platformy. Nikt jednak się na to nie zdecydował. Doktor Jędrzej Skrzypczak, prawnik i medioznawca z Uniwersytetu Adama Mickiewicza, tłumaczy: - Kuratora może wprowadzić sąd opiekuńczy, kiedy osoba prawna nie może prowadzić swoich spraw z braku powołanych do tego organów.

Tymczasem w przypadku TVP organów jest aż nadto.- O tym, kto rządzi, zapewne rozstrzygną ochroniarze - to jedno z najczęściej powtarzanych zdań na korytarzach na Woronicza. Po piątkowej próbie zawieszenia prezesa Urbańskiego i wprowadzenia na jego miejsce kontrowersyjnego LPR-owca Piotra Farfała w telewizji panuje dwuwładza. Dawny prezes nie uznaje decyzji rady nadzorczej. Tłumaczy, że podjęto ją po dymisji jednego z członków rady.

Zatrudnieni w publicznej stacji w weekend byli zdezorientowani. - Niektórzy dyrektorzy panicznie próbują wybadać, która władza ma większe szanse się utrzymać - mówi nam jeden z pracowników. W piątek i weekend obie strony słały oświadczenia do oddziałów i jednostek organizacyjnych TVP, domagając się posłuchu i niewykonywania poleceń konkurenta.

Politycy PO mówią dziś o degrengoladzie i stajni Augiasza. Stefan Niesiołowski już nawet nie kryje, że oprócz prezesów powinno się zwolnić część dziennikarzy publicznej stacji. Te marzenia mogłyby się spełnić, gdyby zaczęła obowiązywać nowa ustawa medialna. - Projekt ekspertów jest gotowy, klub PO jeszcze go nie zna, a SLD dostało do wglądu - mówi Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO, zajmująca się projektem. I dodaje: - Nic się nie zmienia.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.