Facebook Google+ Twitter

Prezi opanowuje harcerstwo

Świat idzie naprzód dużymi krokami, zwłaszcza nowoczesne technologie informatyczne. W ostatnich miesiącach Prezi opanowało harcerskie strony informacyjne.

 / Fot. Zrzut ekranuPrezi to nowoczesny program do tworzenia i przedstawiania prezentacji. Stworzył go Węgier Adam Somlai-Fischer do prezentowania projektów architektonicznych. Jednak szybko zyskał popularność również na innych polach.

W ostatnich miesiącach Prezi zainteresowało się harcerstwo. To nowoczesne narzędzie do prezentacji na tzw. wirtualnym płótnie, przestrzeni umownie oznaczanej jako 2.5D, zostało wykorzystane do prezentacji uchwał ostatniego Zjazdu ZHP. Dzięki wykorzystaniu pośrednictwa zoom, który umożliwia powiększanie i pomniejszanie prezentacji, a także wyświetlanie i poruszanie się pomiędzy poszczególnymi elementami po osiach, prezentacja staje się bardzo atrakcyjna, przyciągająca uwagę.
 / Fot. Zrzut ekranu
Prezi łączy liniowe i nieliniowe informacje, zawierać może teksty, zdjęcia i filmy. Użytkownik może swobodnie wyznaczać względną wielkość i wzajemne położenie wszystkich obiektów, przemieszczać je i zmieniać ich rozmiar. Z tego względu jest wielką konkurencją wobec pokazów tworzonych w PowerPoint.

Jest jeszcze jedna istotna zaleta Prezi. Jest to aplikacja sieciowa, udostępniana w tzw. modelu freemium, na swobodnej licencji Prezi Public. Jednak zobowiązuje użytkowników do publikacji ich utworów na publicznie dostępnej witrynie Prezi.com. Chyba jedyną wadą jest ograniczony wydruk prezentacji.

 / Fot. Zrzut ekranuW dobie szerokiego dostępu do internetu, chociażby mobilnego, powstające w harcerstwie prezentacje Prezi mogą być wykorzystane przez harcerzy niemalże w każdym miejscu na kuli ziemskiej. Jest to chyba główna zaleta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Do dha Bogdana z Fb, ja też jak zobaczyłem pierwszą prezentacje w Prezi bardziej się skupiłem na formie niż treści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.