Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25330 miejsce

Prezydenci Hollande i Komorowski o wspólnej obronie budżetu UE

Prezydent Francji, Francois Hollande przebywający dziś Polsce, spotkał się z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Na konferencji prasowej zapowiedział, że Francja i Polska będą wspólnie działać w sprawie budżetu unijnego, a więc i wspólnej polityki rolnej i polityki spójności.

Francja będzie wspólnie działać z Polską, na rzecz budżetu Unii Europejskiej, na lata 2014-2020 - zadeklarował francuski prezydent, Francois Hollande, w trakcie konferencji prasowej z polskim prezydentem, Bronisławem Komorowskim. Jak powiedział Francois Hollande - "dla Europy bardzo ważne jest, aby podjąć dobre decyzje w sprawie budżetu" unijnego. Francja i Polska – jego zdaniem - muszą wspólnie te decyzje przygotować i zapewnił o wspólnych działaniach w sprawie budżetu, gdyż – jak przyznał prezydent - nie chce "przeciwstawiać sobie wspólnej polityki rolnej, która jest częścią naszej historii i polityki spójności, do której Polska jest bardzo przywiązana" - powiedział francuski prezydent.

Prezydent Hollande dodał, że Polska i Francja będą wspólnie bronić "takiej samej koncepcji budżetu unijnego", w tym także wspólnej polityki spójności i polityki rolnej - czytamy w serwisie Gazeta.pl

Francois Hollande mówił w odniesieniu do przyszłości strefy euro euro, że nie chce przeciw sobie stawiać państw, zarówno członków euro-strefy, w tym Francji, jak i tych krajów, które chciałyby przystąpić do strefy euro, takich jak na przykład Polska.

Chciałbym – podkreślił prezydent Francji, aby "doszło do pogłębienia unii gospodarczej i walutowej, a w procesie tego pogłębienia ważne dla mnie będzie to, żeby Polska i inne kraje, które mają podobną wizję przyszłości" z krajami strefy euro, mogły być bezpośrednio włączone w decyzje, które ich dotyczą dzisiaj i będą dotyczyć w dalszych latach – powiedział prezydent.

Bronisław Komorowski zapewniał na konferencji, że "nowy początek, który jest związany z osobą nowego prezydenta Francji, będzie odnowieniem starej, dobrej, sprawdzonej przez historię przyjaźni i współpracy polsko-francuskiej" - podkreślił polski prezydent.

Prezydent Komorowski podkreślił z satysfakcją, że gości prezydenta Francji w tak trudnym, ważnym i "odpowiedzialnym momencie, jakim jest dyskusja o budżecie UE" na lata 2014-2020 i w momencie dyskusji "o przyszłym kształcie ustroju Unii Europejskiej i losach strefy euro".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.