Facebook Google+ Twitter

Prezydenci listy piszą...

Pod koniec października piotrkowianie otrzymali list od prezydenta miasta, Waldemara Matusewicza. Jego fragmenty budzą wątpliwości natury etycznej.

List od prezydenta MatusewiczaPowodem wysłania listów była uchwała Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego zmieniająca lokalizację siedzib komisji wyborczych w zbliżających się wyborach samorządowych. Zmiany dotyczyły kilku tysięcy osób. Co ciekawe, listy dostali także ci piotrkowianie, dla których lokal się nie zmienił. Koszt dostarczenia wszystkich listów przez urzędowych gońców wyniósł około 20 tys. zł. Wydawać się mogło, że "sucha" informacja o położeniu lokalu wystarczyłaby, jednak prezydent Piotrkowa Waldemar Matusewicz dodał kika słów od siebie.

Co prezydent pisze obywatelom

Pierwsze dwa akapity nie budzą wątpliwości. To krótkie wyjaśnienie zasad wyborów samorządowych i zachęta do oddania głosu. Zastanawiają następne fragmenty:

Wybierzcie Państwo ludzi mądrych, statecznych i wrażliwych na ludzkie niedole. Pozostawcie na boku pieniaczy i krytykanów, którzy nie mają do zaproponowania nic oprócz krzyku i pomówień.
Dziękuję Państwu za współpracę w mijającej kadencji.
Ostattnie lata były dla mnie szczególnie trudne. Wiele ludzkiej złości i złośliwości skierowano przeciwko mnie. Mimo tych kłopotów starałem się realizować moje zobowiązania wyborcze. Mam nadzieję, że mieszkańcy Piotrkowa zauważyli wysiłek mój i moich współpracowników włożony w zmianę oblicza Miasta. Czy udało się odwrócić złe tendencje, czy Miasto drgnęło, czy są szanse na lepsze życie w Piotrkowie? Oddając głos w wyborach odpowiecie Państwo na powyższe pytania i wskażecie na kandydatów, którzy mogą kontynuować dobre działania i poprawić to, co nie było jeszcze najlepsze.

Urząd odpowiada

Zapytałem Marcina Pampucha, rzecznika prezydenta, czy nie uważa za naganne i nieetyczne przestrzeganie przed "pieniaczami i krytykantami" lub ubolewnianie nad "ludzką złością i złośliwością" w dokumencie, który powinien mieć czysto informacyjny charakter.

– Nie widzę nic nagannego w sformułowaniach dotyczących wyborów samorządowych – twierdzi Pampuch. – Prezydent zachęca mieszkańców miasta do czynnego udziału w wyborach, nikogo nie promuje w sensie personalnym, a namawia do głosowania na ludzi mądrych, statecznych i wrażliwych, to według mnie dobry kierunek. Pytania, które prezydent zadaje, mają spowodować chwilę refleksji nad życiem w naszym mieście. Mam nadzieję, że list ten przyczyni się do większego udziału mieszkańców miasta w nadchodzących wyborach.

Waldemar Matusewicz (do 2002 r. członek SLD) nie będzie się ubiegał o drugą kadencję, gdyż ciąży na nim nieprawomocy wyrok w sprawie o korupcję, której miał się dopuścić jako marszałek województwa łódzkiego. W wyborach wystartuje jednak Ewa Ziółkowska, kandydatka zjednoczonej lewicy. Jednym z jej konkurentów jest Andrzej Pol, który był prezydentem Piotrkowa przed Matusewiczem i przegrał z nim ubiegając się o drugą kadencję - Pol znany jest z licznych wystąpień przeciw Matusewiczowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.