Facebook Google+ Twitter

Prezydenci namawiali do głosowania na Mazury w rankingu New7Wonders

Prezydenci RP spotkali się w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich i zaapelowali do wszystkich Polaków, aby oddali swój głos na Mazury w światowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury.

 / Fot. Marta KowalikPodróżnik Bernard Weber w 2001 roku założył fundację "New7Wonders" i w jej ramach już siedem lat później zakończono akcję zbierania kandydatur do nowej listy siedmiu cudów świata. Wśród nich znalazły się m.in.: Klify Moheru, Wielki Mur Chiński, Jaskinia Jeita, Macchu Picchu, a także Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. Następnie internauci decydowali, które z zaproponowanych miejsc powinno przejść do dalszego etapu. Ostatecznie to członkowie panelu ekspertów wybrali 28 finalistów. Należy podkreślić, że Mazury to jedyny polski kandydat w konkursie.

Wszystko więc w rękach głosujących, czyli także nas - Polaków. Aby to zrobić należy wysłać SMS-a pod numer 7155 o treści: "Mazury" lub wejść na stronę www.mazurycudnatury.pl i tam wytypować 7 miejsc.

Do tego, właśnie 20 października, namawiali prezydenci RP. Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski podpisali Wspólną Deklarację Prezydentów Rzeczpospolitej Polskiej, którą publicznie odczytano na zebraniu w Łazienkach Królewskich.

Lech Wałęsa podkreślił, że naprawdę uważa Mazury za cud natury, dodając: "Mam nadzieję, że rodacy podpiszą się pod tym i że zagłosujemy, i że zwyciężymy, i pokażemy Europie i światu jak piękne miejsce Pan Bóg nam dał".

Podobnie Aleksander Kwaśniewski, podkreślając uroki Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, zaznaczył konieczność zaprezentowania ich światu. Znamienny jest fakt, że pomimo często różnych zdań politycy, prezydenci RP potrafią się zjednoczyć. To zaakcentował prezydent Komorowski, kończąc swoje wystąpienie słowami: "Mazury łączą! Mazury cieszą!".

Po wygłoszonych przemówieniach prezydenci klęcząc podpisali, tym razem symbolicznie, plakat z hasłem "Wspieramy Mazury cud natury". Jeżeli ktoś chce wesprzeć polską kandydaturę musi oddać swój głos do 11 listopada 2011 roku.

 / Fot. Marta Kowalik / Fot. Marta Kowalik / Fot. Marta Kowalik / Fot. Marta Kowalik / Fot. Marta Kowalik

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Joanna Chowaniec
  • Joanna Chowaniec
  • 23.10.2011 20:07

Oddaje swoj glos na Mazury w rankingu New7 Wonders.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Max
  • Max
  • 22.10.2011 17:54

To miejsce JEST tez Obozem Masowej Zaglady Zwierzat - To nie CUD NATURY - to Fakt - czytaj ponizej
czy wszyscy scowaja teraz glowe w piasek , zamiota wielki problem pod dywan ??? Nie udawajcie ze sie nic nie stalo !!! Popatrzcie sami jaki to CUD ???
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/niemcy-morduja-polskie-zwierzeta_126582.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
dorotadyczkowska@gmail.com
  • dorotadyczkowska@gmail.com
  • 21.10.2011 09:47

naszczescie ci ludzie z mazur to nie ty pajacu a ty moze bedziesz reklamowal palenie kota marichuana

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 20.10.2011 22:04

To jest antyreklama Mazur!! Ci ludzie powinni reklamowac alkohol, albo paste do zębów!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Test spoko, ale czy lepszych (ostrzejszych) zdjęć nie mogłaś wstawić??? z takimi fotkami nie wrzucajcie tekstu na "jedynkę".....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.