Facebook Google+ Twitter

Prezydenci Stanów Zjednoczonych apelują o pomoc dla Haiti

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-16 19:08

Prezydent Stanów Zjednoczonych i jego poprzednicy w Białym Domu apelują o pomoc dla Haiti. Barack Obama wyznaczył Georga Busha i Billa Clintona, aby koordynowali krajową zbiórkę pieniędzy na rzecz ofiar tragicznego trzęsienia ziemi.

George Bush podkreślił, że teraz najbardziej potrzebne są właśnie pieniądze. Tłumaczył, że trafią one do organizacji, które będą wiedziały, na co je najlepiej wydać. Bill Clinton zaznaczył, że jest osobiście związany z Haiti, bowiem spędził tam miesiąc miodowy.

Barack Obama zaznaczył z kolei, że w ciągu najbliższych dni będzie kontynuowana akcja poszukiwania żywych ludzi pod gruzami zawalonych domów. Prezydent zapewnił, że Stany Zjednoczone nie zapomną o Haiti i będą tam prowadzić długofalowe działania pomocowe.

Liczba śmiertelnych ofiar trzęsienia ziemi na Haiti może sięgnąć nawet 200 tysięcy. Takie informacje przekazał minister spraw wewnętrznych tego kraju. Co najmniej półtora miliona osób jest pozbawionych dachu nad głową. Ratownicy szacują, że doszczętnie lub poważnie zniszczona została prawie jedna trzecia budynków w stolicy - Port-au-Prince.

Tymczasem cztery dni po kataklizmie wciąż są problemy z dotarciem do tysięcy głodnych i zdesperowanych ludzi. Wielu mieszkańców kraju potrzebuje też natychmiastowej pomocy medycznej. Ratownicy i lekarze alarmują, że sytuacja epidemiologiczna pogarsza się z minuty na minutę. Miejscowe ekipy nie nadążają z usuwaniem wydobytych spod gruzów zwłok. Brakuje też worków na ciała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.