Facebook Google+ Twitter

Prezydencie Duda! Ułaskaw mnie! Akcja w Poznaniu

Prezydent Andrzej Duda swoim aktem łaski, którym objął niewinnego w świetle prawa (bo nie skazanego prawomocnym wyrokiem sądu) Mariusza Kamińskiego mogła wywołać efekt domina.

 / Fot. PAP/Jacek TurczykW Poznaniu zrodziła się obywatelska inicjatywa składania na ręce Prezydenta wniosków o tzw. Profilaktyczne Ułaskawienie osób niewinnych. Inicjatorem akcji jest poznańska Fundacja Postawy Obywatelskie. Wnioski kierować można mailowo na adres kancelarii Prezydenta listy@prezydent.pl Treść skierowanego na ręce Prezydenta listu zamieszczona jest niżej:

Szanowny Panie Prezydencie,

Korzystając z okazji udzielenia przez Pana aktu łaski Mariuszowi Kamińskiemu, który jak wiadomo jest człowiekiem niewinnym, zwraca się z uprzejmą prośbą do Pana Prezydenta o ułaskawienie mojej osoby. Akt taki nie powinie budzić najmniejszych kontrowersji ponieważ, podobnie jak Mariusz Kamiński, jestem niewinny.
Chciałbym przy okazji z uznaniem podkreślić, że zwyczaj Profilaktycznego Uniewinniania jest godną odpowiedzią na syndrom Józefa K. - człowieka winnego, któremu nie przedstawiono żadnego zarzutu. W Polsce, dzięki Panu Prezydentowi, może być właśnie odwrotnie! Obywatele są niewinni i z tego powodu otrzymają uniewinnienie!

Ze względu na spodziewaną dużą liczbę wniosków uniewinniających, które zapewne spłyną do kancelarii Pana Prezydenta, wysyłam swój wniosek jako jeden z pierwszych, mając nadzieję na pozytywne jego rozpatrzenie. Odmowa uniewinnienia stawiałaby mnie bowiem w nader niezręcznej sytuacji, wskazującej na to, że może jednak jestem winny, czego oczywiście chciałbym uniknąć.
Pozwalam sobie również na wyrażenie nadziei, że Pan Prezydent korzystając z konstytucyjnych uprawnień, złoży w Sejmie projekt ustawy regulujący kwestię uniewinnień ludzi niewinnych tak, aby nie obciążać Kancelarii Pana Prezydenta niepotrzebną pracą.

Z wyrazami szacunku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Sam deliberuję skąd wziąć pieniądze aby zmniejszyć bezmierną już dziurę budżetową. Mam okazję jako dziennikarz lokalny obserwować zwłaszcza latem w upały wielkie prosperity browarów z coraz tańszym piwem już za 1,60 kupicie butelkę dość dobrego piwa wcale nie w supermarkecie tylko w osiedlowych średnich sklepach.
Toż to okradanie budzetu z vatu. Może w takiej sytuacji każde takie piwsko powinno być obłożone nawet 50 proc. vatem? Najbardziej to łupnie po kieszeni zwłaszcza starszogimnazistów i wczesnolicealistów dla których randka z koleżanką czy publiczna biesiada bez piwa nie jest do pomyślenia!
Jest tak wiele nisz tego typu do wyłapania i naprawienia wychowawczego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na drugie biedne dziecko ma być już tylko 300. A na dziecko bogatszych rodzicow 500 dopiero na 2 dziecko. Zresztą nie ma jeszcze ostatecznej ustawy budzetowej więc tylko gdybamy..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wiesławie, skąd te 800 złotych? Rząd obiecał 500! A skoro PiS obiecał, to PiS da. Na co rodzice wydadzą? Choćby na droższą żywność kupowaną w tanich dziś w dyskontach, bo rząd opodatkuje sklepy wielkopowierzchniowe...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na co rodzice wydadzą 800 zł na dzieci"
1. Na nianię aby sami migli w tynm czasie obydwoje pracować.
2. Na wyprawki szkolne bo za kwartał będa zmieniane podręczniku u lektury
3. Na jedzenie dla dzieci bo są b. biedni
4. Na szkołę z internatem dla dziecka
5. Inne ( np.przepiją).
I jak to rozlicza i czy w ogóle rozlicza na co w interesie dziecka
To są sprawy do dyskusju a nie upadku i wzloty na stanowiska?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może pan Duda uniewinni pana Komrowskiego już na tym etapie czy jednak pójdzie w zaparte? I tak źle i tak niedobrze, prawda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę posluchać na TVP 1 jak ja w yej chwili o tym jak 90 procent budzetu kancelarii prezydenta RPna horrendalne odprawy i 1,5 mln na drogie prezenty wydano jeszcze przed zaprzysieżęniem nowego prezydenta. Sprawę już bada prokuratura.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można domniemać, że największą ilość podpisów złoży Stonoga ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

hihihi, jak to dobrze , że choć humor nas nie opuszcza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.