Facebook Google+ Twitter

Prezydencki konkurs dla prasy lokalnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-04 13:34

Wystartował konkurs Kancelarii Prezydenta dla dziennikarzy prasy lokalnej. Jego celem jest promocja odpowiedzialności społecznej, wspieranie budowy społeczeństwa obywatelskiego i demokracji .

Szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak powiedział IAR, że działalność niezależnych mediów regionalnych jest szczepionką na korupcję i patologie społeczno-polityczne. Władysław Stasiak przekonuje, że prawdziwa prasa lokalna, która nie boi się trudnych tematów, przełamuje niemożność społeczną. Jak dodał, pokazuje także, czym jest zaangażowanie obywatelskie. Według organizatorów konkursu, wolna prasa jest gwarantem demokracji i podnoszenia jakości życia publicznego.

Jury pod przewodnictwem Krzysztofa Skowrońskiego będzie nagradzać dziennikarzy za odwagę oraz jakość materiałów. Skowroński powiedział IAR, że celem konkursu jest także pomoc niezależnym dziennikarzom lokalnym. Jak podkreślił, ujawnianie przez nich afer oraz publikowanie artykułów niewygodnych dla władz samorządowych grozi wykluczeniem ze społeczności lokalnej. Przewodniczący jury zaznacza, że dlatego potrzebne jest im wsparcie.

Zwycięzca otrzyma 15 tysięcy złotych oraz złote pióro ufundowane przez Kancelaria Prezydenta. Teksty można przesyłać do końca marca. Nagrody zostaną wręczone 3 maja w Pałacu Prezydenckim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.