Facebook Google+ Twitter

Prezydencki samolot wpadł w turbulencje

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-05 08:38

Prezydent Lech Kaczyński przyleciał do Korei Południowej na pokładzie samolotu Tu-154M. To ta sama maszyna, która uległa awarii trzy dni temu w Mongolii. Usterka była na tyle poważna, że gdyby nie usunięto jej na ziemi, mogłoby dojść do katastrofy.

Awaria została usunięta i samolot przyleciał z Ułan Bator do Tokio, aby zabrać stamtąd prezydenta do Seulu. Lech Kaczyński, pytany przez dziennikarzy na pokładzie samolotu czy nie boi się nim lecieć odpowiedział, że każdy lot wiąże się z pewnym ryzykiem.

Dzisiaj podczas lądowania w Seulu prezydencki samolot wpadł w turbulencje i pilot dwukrotnie podchodził do lądowania. Wprawdzie w tym czasie w Seulu było słonecznie i widoczność była dobra, ale wiał silny wiatr.

W trakcie rozpoczynającej się wizyty w Korei Południowej prezydent Lech Kaczyński spotka się z prezydentem Lee Myung-bak i premierem Han Seung-soo. Będzie też uczestniczył w podpisaniu programu współpracy między rządami Polski i Korei Południowej w dziedzinie kultury, nauki i edukacji. Ponadto otrzyma tytuł doktora Honoris Causa Uniwersytetu Studiów Zagranicznych Hankuk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.