Facebook Google+ Twitter

Prezydenckie pióro zlicytowane za 18 tys. 100 złotych

Ostrą walką zakończyła się 2 listopada, o godz. 23.23, licytacja wiecznego pióra, które Prezydent Lech Kaczyński oddał Fundacji TVN "Nie jesteś sam". Zebrana suma przeznaczona zostanie na leczenie dzieci z porażeniem mózgowym.

Pióro nr 16, marki Stipula, zostało wyprodukowane we Włoszech. W najbliższych dniach zmieni swojego właściciela z Prezydenta RP na zwycięzcę licytacji. / Fot. Fundacja TVN "Nie jesteś sam"Wspomniane pióro (nr 16 z wygrawerowanym napisem: "Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej") zasłynęło tym, iż odmówiło posłuszeństwa, gdy prezydent chciał podpisać Traktat Lizboński. Mimo licznych obaw licytujących Kancelaria Prezydenta kilkakrotnie podkreślała, iż "bunt" był chwilowy i pióro działa. W liście do prezes fundacji, Bożeny Walter, czytamy: "Pióro postanowiło zdobyć rozgłos medialny i zachęcić do zakupu zarówno euroentuzjastów, pragnących szczycić się posiadaniem przedmiotu, którym miał zostać podpisany historyczny dokument, jak i eurosceptyków, pragnących uhonorować je za swoisty opór przed podpisaniem Traktatu".

Przebieg trwającej dokładnie tydzień akcji pozwolił organizatorom na pewność, iż zainteresowanie tak szczególną pamiątką jest duże. Mimo to, dopiero ostatnia godzina licytacji przyniosła gwałtowny skok proponowanej sumy. Także w ostatnim momencie na arenie pojawił się ostateczny zwycięzca, zarejestrowany pod niezbyt tajemniczym pseudonimem... "biuropalikot".

Kwota 18 tys. 100 zł trafi na konto Fundacji TVN "Nie jesteś sam" z przeznaczeniem na leczenie dzieci z porażeniem mózgowym.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.