Facebook Google+ Twitter

Prezydent Andrzej Duda - Człowiekiem Wolności 2015

We wtorek 26.01.2016 tygodnik "wSieci" zorganizował galę i nadał Prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie tytuł "Człowieka Wolności 2015". To wielki zaszczyt. Prezydent wskazał jednak, że nagroda należy się Polakom.

 / Fot. Czesław Postawa Prezydent Andrzej Duda nazwany został Człowiekiem Wolności za rok 2015. W miniony rok wpisały się wybory prezydenckie i parlamentarne. W związku z tym kojarzy się również z pewną symboliką. Zapowiadane zmiany w Polsce w kampaniach wyborczych ucieleśniły się w dwóch osobach, a mianowicie w Prezydencie i Premierze. Z tego tytułu Prezydent Andrzej Duda i Premier Beata Szydło stali się nie tylko symbolem, ale nadto nadzieją dla Polaków w przeobrażaniu kraju.

Od momentu zaprzysiężenia i objęcia urzędu Prezydenta Polski, Andrzej Duda narażony jest na liczne ataki ze strony przeciwników politycznych oraz poddawany wszechstronnej krytyce. Podobnie zresztą Pani Premier Beata Szydło, choć jak wiadomo, starała się dbać o dobry wizerunek Polski podczas wystąpień w Parlamencie Europejskim http://pl.blastingnews.com/polityka/2016/01/sukces-premier-beaty-szydlo-w-parlamencie-europejskim-00743821.html. Wszystkie zarzuty mają charakter prawdopodobny i jako takie nie mogą podlegać ocenie aksjologicznej, która wskazywałaby na ich słuszność bądź nie. Jest pewne, iż zostaną ocenione z upływem czasu.

Na tle wysuwanych zarzutów pod adresem Prezydenta i Premiera przez oponentów politycznych, dość wyraźnie przebija się podział polskiego społeczeństwa. Czy jest to dobra droga i kto jest za nią odpowiedzialny? Jedni obwiniają drugich. Do tego dochodzą jeszcze ci, którzy podsycają do tej niekończącej się rywalizacji politycznej. Jeśli mowa o odpowiedzialności, to nasuwa się pytanie o stan sumienia? Brak dążenia do pojednania jest raczej wyrazem zawiści i wielkiej zatwardziałości. A co z Polską, jeśli upór polityczny bierze górę nad dobrem wspólnym?

Prezydent Andrzej Duda nagrodzony i wyróżniony przez tygodnik "wSieci", dostępując tak wielkiego zaszczytu, ponownie zaciąga na siebie odpowiedzialność za przemiany w kraju. Jako laureat nagrody "Człowieka Wolności" uosabia nadzieję milionów Polek i Polaków na życie w wolnej i suwerennej Polsce, opartej na sprawiedliwości społecznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.