Facebook Google+ Twitter

Prezydent: Aspiracje naszych przodków wypełniły się na naszych oczach

Prezydent Lech Kaczyński wygłosił wczoraj orędzie do Polaków, w związku z jutrzejszą okrągłą, bo 5. rocznicą obecności Polski w Unii Europejskiej. - Mamy prawo cieszyć się i być dumni, że aspiracje naszych przodków wypełniły się na naszych oczach - powiedział Lech Kaczyński, mówiąc o obecności Rzeczpospolitej w NATO i UE.

Lech Kaczyński / Fot. prezydent.plSwoje wystąpienie, prezydent rozpoczął przypominając współczesną historię Polski. Mówił o krótkim okresie wolności w 1918 roku. Dodał także, że 4 czerwca 1989 Polska odzyskała niepodległość po raz drugi.

W orędziu prezydent opisał drogę Polski do NATO i Unii Europejskiej. Stwierdziłł że dobrze że Rzeczpospolita wstąpiła do UE, mimo że struktura ta "nie jest strukturą idealną". - W tym miejscu w imieniu Polaków chciałbym podziękować moim poprzednikom na stanowisku prezydenta Rzeczpospolitej, a także kolejnym szefom rządów Rzeczpospolitej za pracę na rzecz wejścia Polski do Unii Europejskiej - mówił Lech Kaczyński.

W wystąpieniu Lech Kaczyński wyraził ubolewanie, że Polska nie wykorzystuje całkowicie funduszy należnych nam z Unii. - Nie ukrywam, że w tej sytuacji martwi mnie niskie obecnie wykorzystanie środków unijnych - mówił prezydent.

Prezydent Kaczyński ubolewał także, że nie udało się pomóc polskim stoczniom. - Wielkim zadaniem, które stoi przed Polską w Unii Europejskiej, jest zabieganie o europejską solidarność i sprawiedliwość. Tej solidarności i sprawiedliwości zabrakło przy decyzji dotyczącej polskich stoczni. Największe kraje europejskie, takie jak Francja, czy Niemcy zachowały swój przemysł stoczniowy. Polskie stocznie jak dotąd nie uzyskały odpowiedniego wsparcia - stwierdził.

- Za nami dobre pięć lat. Liczę, że mimo obecnych trudności, przyjdzie jeszcze lepszy czas dla budowy silnej Polski w Europie i świecie. Jestem przekonany, że wierni swojej chrześcijańskiej tradycji, zbudujemy nowoczesną Polskę, z której zdaniem liczyć się będzie i Europa i świat - powiedział na koniec przemówienia prezydent, a także zaapelował do Polaków, aby głosowali w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Orędzie Lecha Kaczyńskiego nagrane zostało w ogrodach prezydenckich. Przy jego realizacji kancelarię głowy państwa wspierała prywatna firma. Całość produkcji, wedle informacji pojawiających się w mediach, miała kosztowć 10 tysięcy złotych.

Pełną treść wystąpienia można przeczytać tutaj.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Chyba jego najlepsze orędzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nowa sceneria, jasny garnitur i mniej zaciskające sie wargi - jakiś nowy scenarzysta chyba.
No i pochwała UE; czemuż więc pan prezydent nie podpisał jeszcze pewnego dokumentu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nasi przodkowie w grobach się przewracają - to oni bili się i umierali za wolną Polskę dążyli do niepodległości a wystarczyło kilka lat by znowu dać się zniewolić w 1989 roku Polska odzyskała niepodległość na krótko.
Ubolewam że środki z budżetu Polski nie są wykorzystywane na ratowanie miejsc pracy i pomoc w rozwoju kraju tylko wędrują do Brukseli aby do nas wrócić jako nie nasze pieniądze. Aby móc napisać tablicę że jakiś 2 km odcinek drogi został wybudowany za środki unijne lub jakieś rondo.
Moim zdaniem da się pomóc stoczni i wszystkim innym zakładom które padają. Muszą tylko wrócić na garnuszek Państwa. Hojny garnuszek. Ile cukrowni sprzedano Niemcom by mogli zrobić z nich magazyny Sudzuckera itp

za nami 5 lat strasznych przemian - zatracania tożsamości, mowy i naszej niepodległości

Nie mogę że prezydent Kaczyński - walczący z bratem o niepodległość za PRL-u i o naprawę Polski już po utracie niepodległości takie przemówienie wygłasza. Jak podczas zjazdów PZPR.
Aha i za 10 tysięcy można przeznaczyć np na pomoc dla domów dziecka - przynajmniej one powinny żyć godnie.

To jest straszne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.