Facebook Google+ Twitter

Prezydent będzie uważnie śledził doniesienia medialne

Kancelaria Prezydenta ogłosiła przetarg na całodobowy monitoring prasy, telewizji, radia i internetu. Wśród tytułów znajdujących się na prezydenckiej liście nie ma niestety Wiadomości24.pl.

Lech Kaczyński / Fot. PAPPrezydent będzie śledził swój wizerunek medialny. Jak napisano w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ): "Codzienny poranny monitoring mediów drukowanych i elektronicznych (obejmie) wszystkie ogólnopolskie i regionalne gazety codzienne, tygodniki, dwutygodniki, miesięczniki, periodyki, najważniejsze portale internetowe oraz serwisy agencyjne, główne stacje telewizyjne i radiowe pod kątem wskazanych grup haseł". Zwycięzca przetargu codziennie o godzinie 6 rano rozpocznie przegląd. Do 10 na biurku prezydenta mają pojawiać się najistotniejsze artykuły, wraz ze streszczeniem i nazwiskiem autora.

Informacje będą wyszukiwane po tagach, podzielonych na kategorie: Biuro Bezpieczeństwa Narodowego (hasła to np. ekstremizm, radykalizm, tarcza antyrakietowa), wojsko (np. MON, NATO), sprawy wewnętrzne (np. policja), służby specjalne (np. ABW), zagranica (np. UE), gospodarka (np. MG). Poza tym będą wyszukiwane informacje na temat prezydenta i premiera. Zakres zagadnień jest wyjątkowo szeroki (dostępny w SIWZ na stronach Biura Informacji Prasowej).

Lista interesujących prezydenta mediów obejmuje 115 pozycji. Znajdują się na niej tytuły prasowe, stacje telewizyjne i radiowe oraz portale internetowe. Lista jest bardzo szczegółowa. Na przykład część prasowa, poza największymi dziennikami, tygodnikami o tematyce społecznej i politycznej itp., zawiera takie magazyny jak Computerworld czy Gość Niedzielny. Śledzone będą także doniesienia agencji prasowych PAP i Reuters. Umowa zakłada możliwość rozszerzenia listy w przypadku ewentualnego powstania nowych tytułów, stacji, portali czy rozgłośni.

Co ciekawe, Kancelaria Prezydenta zupełnie zignorowała serwisy dziennikarstwa obywatelskiego, w tym największy z nich Wiadomości24.pl. Nie wiadomo czy wynika to z lekceważenia tego typu mediów czy z braku wiedzy na temat zakresu ich działania (nie udało nam się dodzwonić do placówki odpowiedzialnej za listę, czyli rzecznika Biura Bezpieczeństwa Narodowego). Jeśli prezydenta interesuje monitorowanie opinii publicznej (wybory już za rok), to portale dziennikarstwa obywatelskiego są idealnym i prostym polem do obserwacji. Ale być może prezydenta po prostu to nie interesuje.

Źródło: Tygodnik Polityka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

mało prawdopodobne,
na liście jest trybuna, radio zet, fakty i mity i od cholery innych tytułów, stacji itd.
po prostu bagatelizują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Co ciekawe, Kancelaria Prezydenta zupełnie zignorowała serwisy dziennikarstwa obywatelskiego, w tym największy z nich link

Warto pamiętać, że W24 przeprowadzały głośne wywiady z dwoma wrogami IV RP: Lechem Wałęsą (znanym w Pałacu Prezydenckim również jako "TW Bolek") http://www.spieprzajdziadu.com/muzeum/index.php?title=Lech_Wa%C5%82%C4%99sa oraz niezwykle złym, stronniczym łże-dziennikarzem Tomaszem Lisem http://www.spieprzajdziadu.com/muzeum/index.php?title=Tomasz_Lis . Więc może właśnie dlatego... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mariusz, moze nie wiedzą o ich istnieniu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

jest i zet i trwam i inne bzdety. kompletna lista znajduje się pod linkiem, który podałem w tekscie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, czy Radio Zet też będzie monitorowane. Jeśli tak, to co na to prezydencki brat?? W końcu pracować w tym radiu to wstyd, a słuchać go - tym bardziej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważam, że Ci ci układali ową listę popełnili błąd nie doceniając największych serwisów dziennikarstwa obywatelskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.06.2009 15:21

..i "Ars Amandi".....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na liście tytułów na pewno są wszystkie wydawnictwa Lux Veritatis, w szczególności wszystkie książki kulinarne siostry Leonilii.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.06.2009 15:18

Będzie śledził, Łukaszenko bis....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziwne, że na liście nie ma radia na którym nadawany jest program Wojewódzkiego i Figurskiego, w czasie którego niejedno już powiedzieli o prezydencie i innych politykach. Ale może Prezydent sam słucha i nie ma sensu monitorować ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.