Facebook Google+ Twitter

Prezydent bez interesów

Lechowi Kaczyńskiemu z pewnością zawdzięczamy jedno: wzrost liczby słów negatywnie nacechowanych. Od niedawna unikamy wyrażeń typu „układ” czy „elity”. Niedługo przestaniemy mówić o „robieniu interesów”, bo też będą się źle kojarzyć.

Prezydent Lech Kaczyński / Fot. Archiwum Kancelarii Prezydenta RP / lic. GFDLZe ściśle tajnych (IPN-owskich?) i w 100 proc. wiarygodnych źródeł Kancelarii Prezydenta wynika, że Monika Ewa Olejnik, lat 52, współpracowała ze służbami PRL jako TW Stokrotka. A stąd już prosty wniosek, że niemal na pewno reprezentuje „określone interesy”. Jakie konkretnie – jeszcze nie wiadomo. Ale ponieważ różnymi interesami kierują się tylko źli ludzie nierozumiejący idei IV RP – to muszą być to bardzo niebezpieczne, wrogie interesy.

Wiadomo zresztą nie od dziś, że za wszystkim, co po 2005 r. się nie udaje, stoją jakieś podejrzane interesy. Na fatalną sytuację w polskich szpitalach wpłynęły interesy bliżej niezydentyfikowanych sił piekielnych, nazwanych przez prezydenckiego brata „innymi szatanami”, zaś rozpad rządu brata Jarosława był skutkiem interesów Janusza Kaczmarka i Ryszarda Krauzego, prowadzonych na 40. piętrze warszawskiego Hotelu Marriott.

Nawet, gdy partia brata Jarosława przegrała wybory, oczywistym było, że stało się tak tylko z przyczyny zmowy wielkich mediów, sympatyzujących – zapewne z powodu jakichś interesów – z Platformą Obywatelską. Krótko mówiąc, wszyscy wokół snują podejrzane interesy i wciąż kombinują, jak by tu naszej Polsce zaszkodzić. Na szczęście jest jeszcze pan prezydent, który stoi na straży prawa i sprawiedliwości. Polskiego Don Kichota w walce z interesami wspierają ministrowie z Pałacu, a także brat Jarosław oraz nieustępliwy bojownik o prawdę, poseł Ziobro.

Oczywiście Lech Kaczyński, jako prezydent wszystkich Polaków i przykładny obywatel, nie reprezentuje żadnych „określonych interesów”. Może właśnie dlatego nie może porozumieć się z premierem i rządem – wszak przytakiwanie ich interesom (jakiekolwiek by były) byłoby całkowitym zaprzeczeniem powyższej idei. Prezydent, co się rozumie samo przez się, nie może też pochwalać reformy służby zdrowia ani reformy emerytalnej, bo wiązałoby się to z poparciem interesów pewnych grup. Nie może nawet podpisać traktatu lizbońskiego, bo przecież i za nim stoją określone, europejskie interesy.

Taki to nasz prezydent bezinteresowny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Co innego się mówi (pisze) a co innego robi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.prezydent.pl/x.node?id=1011848&eventId=22528033 2008-10-19

"Samorząd jest istotnym czynnikiem postępu ekonomicznego i społecznego"

Tyle teoria i przemowienia "na okoliczność" - jak sie ma do tego veto w sprawie oddania szpitali w ekonomiczne i faktyczne zarzadzanie przez organa terenowe?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie bardziej interesuje rola prezydenta w tym całym "estabyshmencie" i w "elytach". Poczekam, aż kiedyś to się z pewnością wyjaśni. Jeszcze parę innych rzeczy tez wyjdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A gdzie wycofanie podatku Belki? A gdzie abolicja podatkowa? A gdzie efekty działań komisji śledczych? A gdzie zdymisjonowanie Kamińskiego? I wiele, wiele innych. A afer też niemało i to już po pierwszym roku rządów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To róbmy to, jak na razie to PiS pęka w szwach choć taki "pracowity".
Jedną reformę "bezpartyjny" prezydent zawetował i zapowiedział kolejne weta w "ciemno". Nie będziemy się przekrzykiwać kto jest lepszy a kto gorszy, ale jakoś trudno mi sobie przypomnieć o zasługach PiS, może moja pamięć jest wybiórcza?
No tak byłbym zapomniał, afer to było, że hooo :), osobiście żałuję że jednej nie wyjaśniono, gdy Krauze zadzwonił do prezydenta i z pewnością powiedział: "mordo ty moja..." Reszty możemy się tylko domyślać, bo ABW się wycofało z akcji... może kiedyś dowiemy się prawdy, mam taką nadzieję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ależ Jacku...
Teraz rządzi PO i to ich rozliczamy! PiS został już rozliczony, PiS nie rządzi! PiS krytykowano za ich rządy przez dwa ostatnie lata, teraz już ich nie ma przy korycie! Nie można się patrzeć na swoich poprzedników, tylko realizować swój program! PO tego nie robi. Gdzie ich sztandarowe reformy, od których aż szuflady się uginały?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nie widzę w tym nic złego, nie jestem lekarzem, ale po rozmowie z przedstawicielem tego zawodu, jest to jedyne rozwiązanie problemów w służbie zdrowia. No chyba żeby nadal szpitale były na "garnuszku" państwa i każdy zamykał oczy na problemy mając nadzieję, że ktoś inny będzie miał z tym problem.

Mówiliśmy o polityce, tak dla przeciwwagi, co PiS zrobiło, żeby poprawić sytuację? Czasu im zabrakło? Możemy lubić bądź nie lubić, mieć inne poglądy, wiecznie negować, ale dokąd dojdziemy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Spółki kapitałowe prowadzące zakłady opieki zdrowotnej otrzymają ich nieruchomości w dzierżawę"
Sorry Jacku, ale jeśli to ma być reforma zdrowia, to ja się poddaję i leczę w domu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://wiadomosci.onet.pl/1848345,11,ustawa_zdrowotna_przyjeta_przez_sejm,item.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale co to za pakiet ustaw, bo, powiedzmy, że ja nie bardzo wiem. Konkret.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.