Facebook Google+ Twitter

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski w czołowej piętnastce

Ostatni Newsweek (21/2010 23.05.10) publikuje ranking najlepszych prezydentów miast. W drugiej edycji tego zestawienia Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski znalazł się na 3 miejscu wśród miast Unii Metropolii Polskiej - na 8 spośród 106 prezydentów biorących udział w rankingu.

Ranking opracowano na podstawie analizy danych statystycznych, takich jak: wzrost budżetu miasta w okresie prezydentury, skala miejskich inwestycji, dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców, czy skuteczność pozyskiwania środków z Unii Europejskiej. Pod uwagę brano również opinie socjologów, specjalistów Public Relations współpracujących z samorządami, bezpośrednich współpracowników szefów miast, przedstawicieli organizacji pozarządowych i samych mieszkańców. Te dane określiły portrety kompetencyjne prezydentów.

Czołowa 15 została wybrana według trzech rozbudowanych kryteriów: gospodarka miasta, warunki życia mieszkańców (w tym dostęp do miejskiej infrastruktury - kin, teatrów, pływalni, boisk itp.) i indywidualne cechy każdego z włodarzy (tu liczyła się innowacyjność, zdolność do współpracy, umiejętność doboru kompetentnej kadry, atmosfera w urzędzie i charyzma - zdolność pozyskiwania i przekonywania ludzi do swoich pomysłów).

Za największe sukcesy Prezydenta Białegostoku uznano skuteczną realizację hasła wyborczego "Obudzić Białystok!", zwłaszcza w sferze inwestycji - w sektorze handlu i usług oraz infrastruktury sportowej. Dużym atutem jest dynamiczne działanie w kierunku uruchomienia Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz utworzenia Podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. No i sondaże - te na czele z Eurobarometrem nieodmiennie wskazują na zadowolenie ponad połowy mieszkańców miasta z osiągnięć tak charyzmatycznego lidera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.