Facebook Google+ Twitter

Prezydent Boliwii uziemiony w Wiedniu przez Snowdena? Skandal w Austrii

Sprawa Edwarda Snowdena zatacza coraz szersze kręgi. Samolot prezydenta Boliwii Evo Moralesa został zmuszony do lądowania w Wiedniu, po tym jak Francja i Portugalia odmówiły zgody na przelot w ich przestrzeni powietrznej. Ostatecznie przed południem takie pozwolenie wydały władze Hiszpanii.

 / Fot. EPA/HELMUT FOHRINGERPojawiły się podejrzenia, że na pokładzie wracającego z Moskwy samolotu prezydenta Boliwii, znajduje się Edward Snowden. Władze Hiszpanii miały poprosić Moralesa, by zgodził się na przeszukanie maszyny. "Nie pozwolę im przeszukać mojego samolotu. Nie jestem złodziejem" - grzmiał prezydent.

"Nie wiemy, kto wymyślił to kłamstwo. Chcemy, aby społeczność międzynarodowa potępiła akt niesprawiedliwości, jakim było zatrzymanie samolotu prezydenta" - oświadczył szef MSZ Boliwi cytowany przez serwis Gazeta.pl. Minister Obrony Boliwii, który leciał samolotem stwierdził, że Portugalia i Francja zostały wykorzystane przez amerykański Departament Stanu.

Solidarność z boliwijską głową państwa okazała prezydent Argentyny Cristina Kirchner. Władze Wenezueli mówiły wręcz o narażeniu życia Moralesa i narażeniu na szwank jego godności.

Prezydent Boliwii wracał ze spotkania z Władimirem Putinem. Podejrzenia, że na pokładzie jego samolotu znajduje się poszukiwany przez amerykański rząd Edward Snowden wzmocnione zostały zapowiedzią w rozmowie z "Russia Today", że Boliwia weźmie pod uwagę prośbę Snowdena. Co ciekawe do swojego kraju nie wrócił jeszcze jeden południowoamerykański prezydent, Nicolas Maduro z Wenezueli. Jak informuje Gazeta.pl, znajduje się aktualnie na Białorusi.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

W odwecie i profilaktycznie należy jakąś amerykańska szychę zatrzymać na jakimś lotnisku.Niech poczują jak to boli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale sie boją głupich amerykanów, żenada ;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obrzydliwa jest ta cała polityka! Najpierw robi się najprzeróżniejsze furtki w prawach międzynarodowych, jakieś eksterytorialne poletka na Ziemi, tworzy się najrozmaitsze prawa obywatelskie, a potem i tak wykorzystuje się wszystko instrumentalnie. W zależności od potrzeb chwili i możliwości. Ohyda!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale cyrk...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.