Facebook Google+ Twitter

Prezydent Bronisław "Wpadka" Komorowski

Sam Donald Tusk jest załamany gafami naszego prezydenta. Natomiast Sławomir Nowak, twierdzi, że media na siłę szukają pomyłek Bronisława Komorowskiego.

Czy media naprawdę dopatrują się wpadek prezydenta? Myślę, że nie. Błędy, przejęzyczenia, niesmaczne dowcipy i brak zasad dobrego wychowania są tak ewidentne, że nie trzeba krok po kroku odtwarzać nagrań prezydenta Komorowskiego. Te gafy widzi cały świat!

Ostatnie spotkanie z Angelą Merkel i Nicolasem Sarkozym było jednym z najgorszych w całej i krótkiej historii urzędowania nowego prezydenta. Jak mówią "złośliwi" w tym dniu o Polsce mówiła cała Europa - ponieważ dla głowy Francji zabrakło parasola. Punktem kulminacyjnym było wspólne obrady przy stole, kiedy to Bronisław Komorowski usiadł na fotelu, a zaproszeni goście stali i do końca nie wiedzieli, co mają zrobić. Szkoda, że prezydent nie pochodzi z Górnego Śląska, wówczas mógłby powiedzieć swojskie "Siodejcie!".

Ten prezydencki "luz" i nowa jakość w urzędowaniu nie wychodzą za dobrze Komorowskiemu. Cięte dowcipy np. "Dunki są jak kaszaloty", naprawdę nie przystoi osobie na tak poważnym stanowisku. Media przeoczyły także inną wpadkę. Kiedy prezydent był w Auschwitz i spotykał się z gośćmi z Izraela, został zapytany o to, czy w jego domu mówiło się o wojnie. Komorowski oczywiście odpowiedział, że tak. Jednak jego wypowiedź była o wiele dłuższa. Wówczas wspomniał (niepotrzebnie), że jako dziecko "bawił" się w wojnę na podwórku. Nie wiem czy Auschwitz jest dobrym miejscem na mówienie takich rzeczy?

Sławomir Nowak, jeden z doradców prezydenta, często podkreśla, iż Bronisław Komorowski mówi językiem zrozumiałym, chce dotrzeć do każdego obywatela. Moim zdaniem ta "dożynkowa" atmosfera nie musi podobać się wszystkim Polakom. Przecież prezydent reprezentuje Ciebie czytelniku i mnie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

Są politycy, którzy popełniają gafy, są tacy, którzy popełniają błędy i są tacy, którzy
nie umieją się zachować. Jakiego wymiaru są te gafy nie do przyjęcia, decyduje
czynnik sympatii lub antypatii, Ja Pana Prezydenta Komorowskiego lubię i na razie jego
gafy Mu wybaczam, aczkolwiek boleję nad tym, że Mu się od czasu do czasu zdarzają. Zwrócenie na te fakty uwagi ( a nie zwracanie Mu uwagi) powinno być ze wszech miar wychowawcze. Ale nie oczekujmy, że Pan Prezydent będzie się tłumaczył "na bieżąco". Liczę, że są w Jego otoczeniu ludzie, którzy kulturalnie problem zasygnalizują. Błędy są trudniejsze do tolerowania ale przypominam B. Clintona, któremu nie zarzucano, że się zadawał z Levinsky, ale że
skłamał, że się z nią nie zadawał. Kłamstwo jest bowiem grzechem, którego politykom wybaczać nie wolno. Wspomnę jeszcze b. prezydenta Lecha Wałęsę, który popełnił wiele, wiele gaf a mimo to do historii przeszły jego powiedzenia: "jestem za a nawet przeciw", "plusy ujemne, plusy dodatnie" czy "w tym temacie", które to niepoprawne sformułowanie stało się już tak powszechnie obowiązujące, że lada chwila językoznawcy uznają je za poprawne. Ale też i ten, jak wielu "prawdziwych Polaków"
powiedziałoby "burak" kiedyś w Kongresie amerykańskim powiedział" MY NARÓD"
i choć to też mogło być uznane za gafę stało się wielkim przesłaniem do narodu amerykańskiego. I takie rzeczy trzeba zauważać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
krzysztofwiszniewski@go2.pl
 • krzysztofwiszniewski@go2.pl
 • 13.02.2011 16:07

NALEŻY TO GŁOŚNO I WYRAŻNIE POWIEDZIEĆ, TO NIE JEST ŚMIESZNE, ŚMIESZNY JEST JEDYNIE PREZYDENT, I TO , BROŃ BOŻE NIE SAM URZĄD, ALE TEN MAŁY CZŁOWIEK, MAŁY DUCHEM I INTELEKTEM, A NIE WZROSTEM, W ODRÓŻNIENIU OD ŚW. PAMIĘCI PANA LECHA KACYŃSKIEGO

Komentarz został ukrytyrozwiń
MG
 • MG
 • 13.02.2011 14:32

NIE PIERWSZA NIE OSTATNIA BURACZANA WPADKA PROTEGOWANEGO PRZEZ WSI PASTEWNEGO...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz Wycykał
 • Janusz Wycykał
 • 12.02.2011 22:53

BRAWO PANI MAGDO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz Wycykał
 • Janusz Wycykał
 • 12.02.2011 22:46

Szanowny Panie Jerzy Makiela Komorowski ;jest jaki jest; dlatego JEST JAK JEST

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz Wycykał
 • Janusz Wycykał
 • 12.02.2011 22:38

Szanowna Pani Kowalczyk ,ja z kolei zastanawiam się gdzie jest granica ośmieszania kraju przez prezydenta państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz Wycykał
 • Janusz Wycykał
 • 12.02.2011 22:23

Szanowny Panie Nadzikowski ,spojrzałem w lusterko i zobaczyłem siebie .Tak na marginesie spytam , ci którzy coś robią mają prawo OŚMIESZAĆ MNIE I MÓJ KRAJ BEZKARNIE ZA PANA PRZYZWOLENIEM.

Komentarz został ukrytyrozwiń

oczywiście powinno byc rozumiem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Makieła J. Panie Jerzy tekst traktuje o zachowaniu obecnego prezydenta a nie o J. Kaczyńskim .Starym zwyczajem odbiega pan od tematu. Nie bardzo rozumie tego porównania.
Jadwiga Kowalczyk- Zastanawiam się, gdzie są nieprzekraczalne granice granice drwiny z prezydenta państwa.- pani Jadwigo!
Zgadzam się z panem Januszem. Są błędy wybaczalne, ale też są błędy, które stawiają w niekorzystnym świetle urząd nie tylko osobę.
Na koniec zacytuję wypowiedź naukowców z UW: " Strach przed Prawdą jest ogromny . Dlatego nie było końca karykaturom, "śmiesznym zdjęciom", uszczypliwościom wobec prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego". Czyżby niektórych doskwierała amnezja?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janusz Wycykał5050
 • Janusz Wycykał5050
 • 12.02.2011 18:56

Panie szanowny REDAKTORZE MOSICZUK proszę się zastanowić ,nikt nie mówi o
braku parasola , a Pan Maciek nic nie wrzuca do garnka .To Pan stawia na
wiernych i miernych , no i oczywiście na siebie.Sam się Pan ocenił.1 ocena pozytywna.................................

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.