Facebook Google+ Twitter

Prezydent chce utworzenia 17. województwa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-16 17:56

17. województwo miałoby tworzyć miasto stołeczne Warszawa, wydzielone z województwa mazowieckiego.

Lech Kaczyński powiedział na konferencji w Radomiu, że zmiany administracyjne będą konieczne zwłaszcza po 2013 roku, przy nowym rozdziale unijnych środków. Dodał, że prezydent Warszawy powinien mieć także uprawnienia marszałka regionu. Nie wiadomo jednak, czy takie rozwiązanie byłoby zgodne z konstytucją.

Obecnie w Polsce na mocy reformy administracyjnej z 1999 roku mamy 16 województw. Warszawa jest stolicą województwa mazowieckiego, ale nie wydzielonym miastem.

Podczas konferencji prezydent wyjaśnił, że jego kancelaria nie procesuje się z Kancelarią Premiera w sprawie samolotu do Brukseli. Złożono tylko pozew przeciwko szefowi kancelarii, Tomaszowi Arabskiemu. Prezydent przyznał, że dowiedział się o tym dopiero dzisiaj i nie wyklucza, iż go wycofa.

Zapytany o sprawę rzekomego układu towarzysko-biznesowego wicepremiera Waldemara Pawlaka, prezydent odpowiedział, że bardzo możliwe jest, iż artykuł na ten temat był inspirowany i jest elementem walki politycznej. Zdaniem prezydenta, PSL nie ma interesu w rozszerzeniu koalicji rządowej o SLD.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.