Facebook Google+ Twitter

Prezydent chce zdecydowanego działania ws. Polaków na Białorusi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-15 16:42

Lech Kaczyński oczekuje zdecydowanego, konsekwentnego i przede wszystkim skutecznego działania polskiej dyplomacji na forum międzynarodowym, które pozwoli rozwiązać kryzysową sytuację Polaków na Białorusi - poinformował szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak.

Zakończyło się spotkanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego z ministrem spraw spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim. W rozmowie skupiono się na sytuacji naszych rodaków na Białorusi. Dyskutowano o środkach, które należy podjąć niezwłocznie, a jednocześnie skutecznie, żeby wspomóc Polaków w tym kraju.

Lech Kaczyński chce by polska dyplomacja podjęła działania na forum Unii Europejskiej, OECD, Rady Europy, czy innych organizacji, które są związane lub zaangażowane w sytuację na Białorusi. Stasiak zaznaczył, że Polska musi podjąć działania, które będą adekwatne do sytuacji i przekonają władze w Mińsku, że w tej sprawie nie ma żartów. Prezydent chce by kryzysowa sytuacja z Polakami na Białorusi została rozwiązana jak najszybciej.

Niezależnie od działań na arenie międzynarodowej Lech Kaczyński skieruje list do prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki. W dokumencie zwróci się o osobiste zaangażowanie w unormowanie sytuacji polskiej mniejszości na Białorusi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.