Facebook Google+ Twitter

Prezydent Chorwacji w Polsce. Odwiedził Wawel i grób Kaczyńskich

Ivo Josipović, prezydent Chorwacji, przebywający z wizytą w Polsce, odwiedził w niedzielę Kraków. Złożył wieniec na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich oraz zwiedził Wawel.

 / Fot. Piotr DrabikPierwszym punktem wizyty chorwackiego prezydenta w Krakowie była krypta pod Wieżą Srebrnych Dzwonów, gdzie znajduje się sarkofag tragicznie zmarłej pary prezydenckiej. Ivo Josipović złożył wieniec na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich. Po kilkunastu minutach spędzonych w krypcie, prezydent rozpoczął zwiedzanie Katedry Wawelskiej, w towarzystwie proboszcza ks. prałata Zdzisława Sochackiego.

Czytaj także: Prezydent Chorwacji odwiedził tegoroczną "Warszawską Jesień"

 / Fot. Piotr DrabikJosipović przy okazji rzucił okiem na arkadowy dziedziniec zamku królewskiego. Zapewne spore wrażenie na gościu zrobił widok panoramy miasta, widziany z terenów byłej siedziby władców Polski. Chwilę potem, chorwacka głowa państwa wraz z wojewodą małopolskim, Stanisławem Kracikiem, udała się na wspólny obiad.

 / Fot. Piotr DrabikIvo Josipović jest profesorem prawa, adwokatem oraz... muzykiem. Podczas trwającego pobytu w naszym kraju zabrał w mijającym tygodniu głos na konferencji towarzyszącej festiwalowi "Warszawska Jesień". Przy okazji można było posłuchać jego muzycznej kompozycji na Zamku Królewskim w stolicy. W piątek po południu, w obecności Josipovića oraz prezydent Warszawy, nadano pasowi zieleni na warszawskim Mokotowie nazwę Skwer Chorwacki.

 / Fot. Piotr Drabik / Fot. Piotr Drabik / Fot. Piotr Drabik / Fot. Piotr Drabik / Fot. Piotr Drabik / Fot. Piotr Drabik / Fot. Piotr Drabik / Fot. Piotr Drabik
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

levy
  • levy
  • 28.09.2011 08:19

Pani Świączkowska, ponownie pani opowiada głupoty, okraszone dodatkowo epitetami, cieszy mnie to, bo to typowy głos w dyskusji gdy nie staje argumentów.
Nazywam się Aleksander Przydryga-Mostowicz. Pani nazwisko i zdjęcie jest prawdziwe?
Pusty śmiech mnie ogarnia na takie argumenty. Przecież nikt tu nie sprawdza, czy podała pani prawdziwe nazwisko i wkleiła swoje zdjęcie. Proszę o odrobinę logiki i nie zasłanianie się anonimowością adwersarzy. Lepiej swoja energię spożytkować na senesowe odpowiedzi. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

panie levy- mówiąc o ideach niech pan zapamięta jedno: ujadać każdy może trochę lepiej lub gorzej zwłaszcza jeśli jego działalność ogranicza sięwyłącznie do szczekliwych komentarzy i pozostaje on anonimowy.

Bohater ....no..no...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
  • elaszychlińska
  • 26.09.2011 13:39

@ Panie Czechowski czy ta strona to akurat miejsce na pana frustracje ? Z takimi oskarżeniami idzie się do prokuratury . Pan się sam niszczy i psuje dyskusję ! Pomylił pan portale polecam Salon24.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
  • elaszychlińska
  • 26.09.2011 13:34

Panie Piotrze , dziękuje za artykuł i zdjęcia. Nie oglądam tv i gdyby nie Pan, wizyta ta umknęła by mi. Chorwacja to piękny kraj .Kto raz pojedzie na wakacje [Dalmacja Południowa] wraca tam co roku . Polecam Trogir. Czytając wpisy smuci ,że wszystko przekuwane jest na politykę albo nie na temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 26.09.2011 13:10

Elżbieta Świączkowska Dzisiaj 12:33
Ocena: 1 0

Pani Barbaro - zanim zacznie Pani oceniać Rafała może najpierw warto zarejestrować się w serwisie i pokazać swoją twarz. szczekać anonimowo mogą psy za oddalającą się karawaną....
....

A Pan Henryk ...cóż może Pan przecież założyć własny portal i rządzić tam dzielnie , praworządnie i sprawiedliwie...Po co ten stres?''

Najgłupszy komentarz w tym wątku i nie tylko. Typowy slogan, antyteza idei tego portalu. Gratuluję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro, to ja usunęłam pani komentarz.
Powracając do materiału. Ciekawy i bardzo wartościowy.
Pozdrawiam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro - zanim zacznie Pani oceniać Rafała może najpierw warto zarejestrować się w serwisie i pokazać swoją twarz. szczekać anonimowo mogą psy za oddalającą się karawaną....
Dodatkowo warto zwrócić uwagę na własne błędy językowe i zapamiętać ,ze liter drukowanych rczej nie używamy do komunikacji.

A Pan Henryk ...cóż może Pan przecież założyć własny portal i rządzić tam dzielnie , praworządnie i sprawiedliwie...Po co ten stres?

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę Pana, jak tak widzę te pana oskażenia wciąż i wciąż, to tak się zastanawiam. Po co pan tu jeszcze pisze?
No po co? mniej stresów obustronnie. nie rozumiem pana, panie Czechowski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Panie Henryku, nie rozumiem pańskiej krytyki na mój temat. Powyższa relacja z wizyty prezydenta Republiki Chorwacji we wszystkich mediach praktycznie była taka sama - Ivo Josipović złożył kwiaty na grobie Państwa Kaczyńskich, zwiedził Wawel i zjadł obiad z wojewodą Kracikiem. Ja nie widzę tutaj żadnego politycznego podtekstu. Rozumiał bym otwartą krytykę zrobionych przeze mnie zdjęć, bo faktycznie nie są one przynajmniej dla mnie satysfakcjonujące.

Może i w innej redakcji byłbym cieciem ale tutaj nie jestem - na ponad 500 zamieszczonych tutaj przez moją osobę publikacji co najmniej połowa to samodzielnie opracowane teksty oraz własne relacje. Staram się jak mogę i naturalną sprawą jest fakt, że popełniam błędy. Natomiast na zakończenie życzę Panu jak najwięcej sukcesów w zawodzie oraz życiu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.