Facebook Google+ Twitter

Prezydent Czech nie chce unijnej polityki zagranicznej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-23 18:38

Prezydent Czech opowiedział się przeciwko pogłębianiu integracji europejskiej. Vaclav Klaus wyraził taką opinię podczas rozpoczętej dziś dwudniowej wizyty w Berlinie.

Zdaniem czeskiego prezydenta, kraje Unii nie powinny zacieśniać współpracy w zakresie wspólnej polityki zagranicznej. Jak wyjaśnił, interesy wielu z nich są nie do pogodzenia.

Taką możliwość daje Traktat Lizboński. Mimo tego Klaus zapewnił, że w Czechach dokument zostanie ratyfikowany. Jak dodał, już teraz w Brukseli podejmowanych jest zbyt wiele decyzji, które powinny zapadać na szczeblu krajowym.

Czeski prezydent bronił też planów budowy elementów tarczy antyrakietowej na terytorium swojego kraju. Zapewnił, że tarcza nie będzie skierowana przeciwko Rosji.

„Na terenie krajów zachodnich stacjonują tysiące amerykańskich żołnierzy. Czy 200 żołnierzy USA w Czechach ma stanowić rewolucję?" - pytał Vaclav Klaus. Za niepoważną określił krytykę czeskich władz, które porozumiały się ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie umieszczenia w tym kraju radaru wchodzącego w skład tarczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.