Facebook Google+ Twitter

Prezydent Czech podpisze traktat?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-17 13:28

Prezydent Czech Vaclav Klaus zasugerował w wywiadzie dla dziennika "Lidove noviny", że ostatecznie może podpisać traktat lizboński. "Pociąg wiozący traktat jedzie tak szybko i dotarł już tak daleko, że nie może już być zatrzymany czy zawrócony, choćby nie wiem jak niektórzy z nas tego chcieli" - mówi znany ze swojego eurosceptycyzmu czeski przywódca.

Praga jako ostatnia nie podpisała jeszcze unijnego dokumentu. Tydzień temu zrobił to Lech Kaczyński, który czekał ze złożeniem podpisu na wyniki referendum w Irlandii.

Klaus podkreśla w wywiadzie, że wciąż uważa, iż traktat nie jest dobry dla wolności w Europie, i zauważa, że jego przyjęcie nie będzie oznaczać końca historii. "Dyskusja nad wolnością i demokracją na Starym Kontynencie z pewnością będzie kontynuowana" - zaznacza prezydent.

Zaprzecza też, jakoby czekał z podpisaniem dokumentu do wyborów w Wielkiej Brytanii. Pojawiły się bowiem głosy, że jeśli w czerwcu przyszłego roku zwyciężą Konserwatyści, co jest prawdopodobne, to mogą oni pogrzebać traktat.

"Nie chcę i nie zamierzam zwlekać do wyborów w Wielkiej Brytanii, chyba że odbyłyby się one w ciągu kilku najbliższych dni czy tygodni" - zapewnia czeski przywódca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Liberum weto nigdy nie było dobrym rozwiązaniem, chociaż w UE niektóre sprawy należy tak rozstrzygać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.