Facebook Google+ Twitter

Prezydent Duda: Europy nie stać na konflikt z nami.

Kiedy Pan Prezydent wypowiedział słowa „Europę dzisiaj nie stać na kolejny konflikt, tym razem na konflikt z Polską”, nie od razu zmieściły się one w mojej głowie, nie od razu je pojąłem.

Obraz Memoirs of the great and the good... / Fot. Charles Savage Potrzebowałem jednego dnia i jednej nocy, aby zrozumieć, że Polska może istnieć bez Europy, ale Europa bez nas już nie. Znaczy się, że Unia Europejska zrozumie, że procedury przestrzegania praworządności w Polsce nie mają sensu i wycofa się z nich, gdyż za wiele by straciła.

Był to wspaniały i wstrząsający moment. Dobrze je oddaje angielskie słowo „awsome”, które zawiera w sobie zarówno coś porażającego jak i pięknego, uczucie, jakie wzbudza przed alpinistami ogromna w swym naturalnym majestacie, cudownie ośnieżona, ale i potwornie groźna góra w Himalajach.

Jeszcze raz pożałowałem, że Pan Duda nie jest dla mnie prezydentem w takim samym stopniu, jak dla tych, którzy od razu w niego uwierzyli i głosowali na niego. Ja niestety tego nie uczyniłem i nie mogę sobie tego wybaczyć. Dobrze, że pozostało mi jeszcze tyle sumienia, aby przyznać się do błędu.

Słowa pana prezydenta zostaną zapamiętane podobnie jak „Veni, vidi, vici” czy „Kości zostały rzucone” wypowiedziane przez Gajusza Juliusza Cezara. W moim przekonaniu Pan Prezydent Duda już wszedł do historii jako niezwykle mądry, dalekowzroczny i odważny polityk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Panie Filipie, ma Pan marne pojęcie o tym dlaczego istniejemy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

dzien dobry...dlaczego zapytuje ... Europy nie stac na scysje polityczne z Polska ?

przeciez jak na razie istniejemy glownie dzieki dobrom z tamtad plynacym...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak PRP Dudzie nie dane było zaznać spolegliwego błogostanu i nic nierobienia jego poprzednika Komorowskiego bo nowa karawana władzy jedzie dalej i szybciej niż kiedykolwiek, choć niektórzy ujadają głosniej niż kiedykolwiek. Jakoś nadąża za tym co sie dzieje nie oglądając się na tych co nie rozumieją jak szybko i dlaczego wahadło polityczne się drgnęło. Wielu nie nadąża, nieprawdaż?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.