Facebook Google+ Twitter

Prezydent FIFA i Sekretarz Generalny złożyli kondolencje

Cała Polska okryła się żałobą po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki jak również i delegacji, która towarzyszyła im podczas tragicznego lotu do Smoleńska. Z całego świata napływają kondolencje, w tym także od władz piłkarskich.

Logo Międzynarodowej federacji Piłki Nożnej / Fot. fifa.comJoseph Blatter, prezydent międzynarodowej federacji piłkarskiej, podczas rozmowy telefonicznej z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej - Grzegorzem Lato, złożył kondolencje w imieniu własnym i całej społeczności piłkarskiej na świecie.

Joseph Blatter podkreślił, że śmierć Prezydenta RP - Lecha Kaczyńskiego oznacza dla niego stratę osobistego przyjaciela. Wspominając spotkanie z prezydentem Lechem Kaczyńskim
w 2007 roku, Blatter powiedział, że „Polska straciła przywódcę, który zrobił wiele dobrego dla piłki i z ogromnym zaangażowaniem pomagał w rozwiązywaniu problemów futbolu”. Dodał także, że jest niewielu przywódców państw, którzy tak wspierają piłkę nożną.

Na znak solidarności z Polakami, w obliczu narodowej tragedii, przed siedzibą FIFA w Zurychu flagi FIFA, UEFA i Polski zostały opuszczone do połowy masztu.

Szczere współczucie dla narodu polskiego wyraził również, w rozmowie telefonicznej z Sekretarzem Generalnym PZPN - Zdzisławem Kręciną, Gianni Infantino - Sekretarz Generalny UEFA.

źródło: PZPN

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.