Facebook Google+ Twitter

Prezydent Francji dostanie nowy telefon

Nicolas Sarkozy, nie rozstający się ze swoją komórką dostanie nowy telefon. Wreszcie będzie mógł prowadzić rozmowy poza pałacem Ellzejskim.

 / Fot. IAN LANGSDON /PAPDotychczas prezydent korzystał z prostego, pozbawionego zabezpieczeń telefonu komórkowego. Każda ważniejsza rozmowa prezydenta musiała więc być prowadzona ze specjalnie zabezpieczonej linii telefonicznej, znajdującej się w jego siedzibie.

Sarkozy niedawno podczas wizyty w fabryce koncernu Thales obejrzał model telefonu, który niebawem ma dostać, żeby móc omawiać sprawy państwowe poza granicami swojej siedziby. Aparat Teorema ma wyglądać jak zwykły smartphone, w rzeczywistości jednak będzie zabezpieczony przed podsłuchem za pomocą najnowszych technologii.

Producent zapewnia, że mimo zabezpieczeń wprowadzonych do aparatu, jest on dosyć prosty w obsłudze. Jak na razie dokładniejsze właściwości telefonu utrzymywane są w tajemnicy.

W przyszłym roku 20 tysięcy francuskich super-telefonów telefonów ma trafić do ministrów i ich doradców a także wysokich rangą wojskowych.

Podobne problemy miał prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama. Ze względu na sentyment prezydenta, odpowiednio zabezpieczony telefon do złudzenia przypominał Blackberry, którego używał dotychczas.

Źródło: http://www.tvn24.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.