Facebook Google+ Twitter

Prezydent Francji z wizytą w Izraelu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-22 17:07

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy rozpoczął trzydniową wizytę w Izraelu. Wieczorem spotka się z premierem Olmertem, a jutro odwiedzi instytut Yad Vashem i wystąpi na forum Knesetu. W czasie tej podróży Sarkozy spotka się też z umiarkowanym przywódcą Autonomii Palestyńskiej, Mahmudem Abbasem - w Betlejem na Zachodmim Brzegu.

Prezydent Francji przybył do Izraela z żoną Carlą Bruni, a towarzyszy im stuosobowa grupa dziennikarzy. Prezydencka para podejmowana jest przez prezydenta Szimona Peresa, który chce wykorzystać okazję, aby promować plany izraelsko-arabskich projektów ekonomicznych. W realizacji tych przedsięwzięć - o zasięgu regionalnym - Francja mogłaby odegrać rolę ważnego partnera, czym najwyraźniej jest zainteresowana.
13 lipca z inicjatywy prezydenta Sarkozy w Paryzu zbiera się konferencja, w której będą uczestniczyć przywódcy państw Unii Europejskiej oraz krajów śródziemnomorskich. W ostatnim czasie mnożą sie pogłoski, że na tym forum po raz pierwszy spotkają się twarzą w twarz premier Izraela Ehud Olmert z prezydentem Syrii Baszarem Asadem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.