Facebook Google+ Twitter

Prezydent Gauck: Częścią Niemiec nie jest islam, ale muzułmanie, którzy tu żyją

Po dwóch latach islam "przestał być częścią Niemiec". Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi głowy państwa naszych zachodnich sąsiadów przed wizytą w Izraelu. Organizacje islamskie w Niemczech są poważnie urażone.

 / Fot. PAP/EPAJoachim Gauck, nawiązując do wypowiedzi swojego poprzednika na urzędzie, Christiana Wulffa, który w 2010 roku stwierdził, że "islam jest częścią Niemiec", oznajmił w wywiadzie dla wpływowego, opiniotwórczego tygodnika „Die Zeit” co następuje: „Powiedziałbym po prostu, że częścią Niemiec są muzułmanie, którzy tu żyją.”

To zdanie wywołało jednak irytację formalnych przywódców muzułmańskich, którzy przeważnie przyjęli to jako wyraźne obniżenie oceny współobywateli wyznających mahometanizm. Prasa turecka w Niemczech posuwa się znacznie dalej i padają tam nawet głosy żądające przeprosin.

Pastor-prezydent zadał retoryczne pytanie: czy islam może się pochwalić zjawiskami podobnymi do reformacji i oświecenia? Usiłując zachować rzeczowy i spokojny ton, przewodniczący Centralnej Rady Muzułmanów w Niemczech Aiman Mayzek odpowiedział, że jest gotów do debaty na ten temat i proponuje, aby prezydent Republiki Federalnej jako człowiek wykształcony i szeroko oczytany spróbował przewodniczyć takiej debacie. Jednocześnie przypomniał, że bez dorobku umysłowego muzułmanów dzisiejsza cywilizacja zachodnia byłaby nie do pomyślenia - relacjonuje http://www.welt.de/politik/deutschland/article106401277/Muslimische-Verbaende-empoert-ueber-Gaucks-Islam-Worte.html

Dyskusja, której się unika


Tak postawione zagadnienie nie miałoby chyba jednak większego sensu. Po co dyskutować nad sprawami oczywistymi? Każdy Europejczyk uczy się w już w szkole podstawowej, że algebra pochodzi od Arabów, podobnie jak system dziesięciu cyfr, którymi bez przerwy się posługujemy. Bez tych dwóch rzeczy na naszym kontynencie można byłoby przez ubiegłe kilkaset lat co najwyżej odbudować taką cywilizację materialną, jaką mieli starożytni Rzymianie. Każdy Europejczyk z wyższym wykształceniem w zasadzie powinien też wiedzieć, że w islamie występowało i występuje do dzisiaj wiele różnych kierunków, a ludzie stosujący ślepy terror powołując się na tę religię są tak naprawdę odszczepieńcami od islamu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

erk
  • erk
  • 02.06.2012 09:37

@Grzegorz Wasiluk

Poglądy,że ludzie niereligijni są do cna zepsuci i zdolni do najbardziej ohydnych działań są poglądami wziętymi nie z XIX czy początku XX wieku,ale z wczesnego średniowiecza.
Gratuluję przenikliwości,która plasuje się na tym samym poziomie,co tzw."moralność"ludzi religijnych,którzy do tego aby być przyzwoitymi,muszą wierzyć w piekło.(To tak na marginesie "logiki")

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytuję:
"Zaś wracając do tematu artykułu muzułmanie mieszkający w krajach zachodnich patrząc na stan tamtejszych społeczeństw mają coraz więcej powodów, aby odnosić się z pogardą do miejscowych obyczajów i coraz mocniej zamykać się we własnym gronie. "

Jak im się nie podoba, to niech się wyprowadzą skąd przyszli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@erk
Różnica między wojnami toczonymi przez ludzi religijnych a niereligijnych polega na tym, że np. w czasie bitwy wołało się: Jezus! Włochy! albo: Niech żyje przewodniczący Mao! Przy tym żołnierze religijni przynajmniej w XIX i XX wieku byli mniej skłonni do wymordowania kobiet i dzieci nieprzyjaciela (tak samo jak do upijania się na umór i zażywania narkotyków) niż bezbożni. Dopiero po znacznym osłabieniu religii mamy do czynienia z szaleńcami strzelającymi dookoła na oślep do ludzi, którzy im nic złego nie zrobili, a potem sobie w łeb, no bo skoro piekła nie ma... Co zatem jest warta filozofia przedmówcy? Cały czas dziwią mnie takie wpisy. Proszę poczytać sobie trochę Freuda zamiast Dawkinsa. On napisał sporo mądrych rzeczy na temat religii z punktu widzenia logicznie myślącego ateisty.

Zaś wracając do tematu artykułu muzułmanie mieszkający w krajach zachodnich patrząc na stan tamtejszych społeczeństw mają coraz więcej powodów, aby odnosić się z pogardą do miejscowych obyczajów i coraz mocniej zamykać się we własnym gronie. Każdy medal ma dwie strony, a odwrotną stroną salafistów są owi czysto niemieccy "Amokläufer" jak określa się tam wariatów z bronią szybkostrzelną.

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
  • erk
  • 02.06.2012 06:54

Jeden przez drugiego próbuje udowodnić,która to religia jest "gorsza"albo inaczej:wroga Człowiekowi.(Przyganiał kocioł garnkowi).Jeszcze chwila,a przez tę swoją religijność skocza sobie do gardeł,bo przecież na tym polega istota religii aby być tolerancyjnym wobec każdego,pod warunkiem,że ów każdy wyznaje tego samego boga lub te same wartości,a cała reszta-do piekła!
Jedyne co może wykończyć cywilizację,to nie zawierucha kryzysu,ale świętoszkowate durnie podpuszczane przez oszustów i darmozjadów ,którym się wydaje,że działają w imieniu i pod dyktando swoich wymyślonych bogów.Jeszcze chwila,a któryś idiota będzie miał "widzenie"z jakimś bałwanem z zaświatów,albo usłyszy głos z nieba i "słowo ciałem się stanie" w postaci apokalipsy.Wiecej religii w państwie i nawiedzonych decydentów na stanowiskach,a o przyszłość możemy sie nie martwić,bo takowej nie bedzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Grzegorz Wasiluk - nie to samo. Jezus nie mówił o świętych wojnach tylko uczył o miłości i współczuciu.
"Chrześcijanie" podbijający i łupiący byli w takim samym stopniu chrześcijanami, co mieszkający w luksusie i rządzący za pomocą służb Stalin i inni - komunistami. (Pewnie mało kto pamięta, że komunizm zakłada równy standard mieszkania dla wszystkich).
Natomiast wojujący islam cały czas działa w zgodzie z naukami.

Komentarz został ukrytyrozwiń
józwa
  • józwa
  • 01.06.2012 16:52

a zmykaj wincenty zmykaj ino zabierz ze soba grabie trawe trza przerzucić na łące

Komentarz został ukrytyrozwiń
wincenty
  • wincenty
  • 01.06.2012 14:21

co na islamie zlego .szeherezada piekna i madra dziewczyna.a moherzy?takiego mohera spotkac po ciemku tak zmykam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odpowiem tak. To samo trzeba powiedzieć o państwach chrześcijańskich. Od samego początku nic tylko się rozszerzały i rozszerzały i tylko cały czas z mieczem, a potem karabinem w ręku. No a ten cały Izrael... Zaczynał jedną wojnę po drugiej. Tak, ci wyznawcy żydowskiego Boga wszyscy jacyś stuknięci. Za to szintoiści i taoiści itd. to idealni miłośnicy pokoju, którym nigdy nie przyszło do głowy poszerzać granic odziedziczonych po przodkach (???). Rzymianie nie mieli przecież najmniejszych ambicji narzucania swoich bogów, tolerowali religie podbitych narodów, a mimo to wciąż powiększali swoje państwo. Czy religia nie myli się nam z innymi czynnikami rodzącymi imperia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytuję:
"ludzie stosujący ślepy terror powołując się na tę religię są tak naprawdę odszczepieńcami od islamu." - niestety nie jest tak jak autor pisze. Islam od początków zawsze był religią wojującą i zajmował się zwalczaniem niewiernych.
Aktualnie są (na szczęście) za słabi i za bardzo między sobą pokłóceni, by wywołać totalną wojnę jak kilkaset lat temu (zatrzymali się dopiero pod Wiedniem), więc stosują terroryzm, ale w sumie pomysły mają te same...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wypowiedź przed wizytą w państwie, które ostro bierze się za nielegalnych imigrantów i za priorytet stawia sobie dobro obywateli własnego kraju oraz przybywających Żydów np. z Rosji. Z czarnoskórymi nielegalnymi imigrantami w Izraelu nikt, łącznie z rządem, się nie cacka. Starają się deportować ich jak najszybciej i nie dociekają powodów przybycia do Izraela, bo nie są w stanie stwierdzić, czy ci ludzie byli prześladowani czy nie.

To poważny problem we współczesnym świecie. Najgorsze jest to, że ludzie napływowi chcą natychmiast wprowadzać swoje zasady bycia i współżycia, wrzeszcząc, że są prześladowani.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.