Facebook Google+ Twitter

Prezydent Gdańska dał 10 tysięcy zł dla twórców tamponu na szyję

Bursztynowy wisiorek w kształcie tamponu zdobył pierwsze miejsce w konkursie "Materia Prima". Nagrodę ufundował Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, oczywiście nie ze swojej portmonetki.

Nagrodzone 143 prace nadesłane na konkurs "Materia Prima" będzie można oglądać w marcu podczas targów Amberif organizowanych w gdańskim Amber Expo. Ich autorami jest 111 artystów z 18 krajów z całego świata.

Jurorów zachwyciła biżuteria nadesłana na konkurs. Nagroda w postaci kilograma bursztynu trafiła do gdańskiego artysty, zaś kilogram srebra wyjechał do Niemiec. Zaś główną, pieniężną nagrodę przyznano autorom bursztynowego wisiorka w kształcie intymnego tamponu.

Wybór zwycięzcy nie był trudny. Jego praca sprowokowała jurorów "do dyskusji o naszej postawie wobec miesiączkowania". Jak widać reforma obyczajowa weszła już w artystyczny świat bursztynu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Pani Marto, a skąd Pani wie, że jurorzy to byli faceci a nie baby?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto, nie rozumiem skąd to oburzenie? Przecież artykuł to efekt prac dziwaków nazywających się artystami - wystarczy spojrzeć na inne edycje i "prace", żeby zobaczyć że publiczna kasa wyrzucana jest na śmieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytam tytuł, oglądam zdjęcie i nie chce mi się wierzyć, że dorosły mężczyzna wyciąga takie wnioski. To chyba jakiś problem, gdy się tak wszystko kojarzy jednoznacznie... I jest to dość obrzydliwe. Redakcjo... Czy to musi świecić w najnowszych? :-(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.