Facebook Google+ Twitter

Prezydent Gdańska nie przeprosi związkowców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-12 20:21

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie zamierza przepraszać za słowa, jakie wypowiedział wobec związkowców z Solidarności. Przeprosin domaga się przewodniczący Solidarności Stoczni Gdańsk Roman Gałęzewski.

Prezydent Gdańska powiedział, że Gałęzewski przed wyjazdem na manifestację do Warszawy palił opony przed urzędem miasta w Gdańsku.

Szef Solidarności Stoczni Gdańsk zapowiada, że jeżeli nie doczeka się przeprosin, skieruje sprawę do sądu.

Prezydent Paweł Adamowicz powiedział w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że nie zamierza wycofać swoich słów. Uważa on, że ma prawo do takiej oceny jako osoba wywodząca się z Solidarności.

Według Pawła Adamowicza związkowcy ze Stoczni Gdańskiej, gdy składali w kwietniu wniosek o przeprowadzenie demonstaracji, dążyli do zakłócenia obchodów 4 czerwca w Gdańsku, wiedząc, że premier Tusk chce tam zaprosić szefów rządów innych państw.

Paweł Adamowicz dodał, że mógł ze względów bezpieczeństwa nie zgodzić się na manifestację Solidarności 4 czerwca pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców, ale chciał przekonać związkowców w rozmowie, a zakaz traktował jako ostateczność. Dodał, że teraz, gdy premier Tusk przeniósł polityczną część obchodów 4 czerwca z Gdańska do Krakowa, ma powodów, żeby zakazywać demonstracji.

Powiedział, że skoro nie będzie spotkania premierów na Placu Solidarności, nie będzie też zagrożenia bezpieczeństwa ze strony demonstrantów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pawle Adamowiczu jako człowiek związany z "Solidarnością" od 1988 roku, zastanawiałem się gdzie Ty byłeś wtedy, aby teraz mieć prawo do obrażania związkowców? Zastanawiam się też, co zrobiłeś jako prezydent Gdańska aby ratować tę stocznię przed upadkiem? Mam nieodparte wrażenie, że zarówno elity polityczne jak i samorządowe wykazują większą troskę o dobre samopoczucie zagranicznych gości, aniżeli los pracowników upadających zakładów pracy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.