Facebook Google+ Twitter

"Prezydent Gruzji musi wkrótce spodziewać się trudnych pytań"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-19 07:45

Była przewodnicząca parlamentu Gruzji zapowiada, że prezydent Micheil Saakaszwili będzie musiał wytłumaczyć się przed narodem gruzińskim, jak doszło do wojny i kto jest odpowiedzialny za wybuch walk w Osetii Południowej. "Prezydent Gruzji musi wkrótce spodziewać się trudnych pytań" - ostrzegła Nino Burdżanadze, do niedawna najbliższa współpracowniczka Saakaszwilego.

Inni liderzy gruzińskiej opozycji coraz częściej sugerują, że to Saakaszwili odpowiada za wybuch wojny. Nie mówią jednak wprost o jego odejściu. Aleksander Rusecki z Południowo-Kaukaskiego Instytutu Bezpieczeństwa Regionalnego mówi w rozmowie z Polskim Radiem, że na razie opozycja nie będzie jeszcze żądać głowy prezydenta. Ale takie postulaty mogą pojawić się za kilka tygodni.

Rusecki dodaje, że wszyscy Gruzini będą teraz murem stać za niepodległością Gruzji i wycofaniem się rosyjskich wojsk. "Były błędy w rządzeniu, ale więcej na ten temat będziemy zapewne rozmawiać po zakończeniu całej sprawy. Teraz jedynym tematem jest bezpieczeństwo kraju" - uważa politolog.

Jedyną jak na razie zapowiedzią walki o dymisję prezydenta jest deklaracja innego lidera opozycji Lewana Gaczecziladze. W rozmowie z "Financial Times" powiedział, że będzie dążył do przedterminowych wyborów prezydenckich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.