Facebook Google+ Twitter

Prezydent i premier dostaną pancerną limuzynę za 2 mln zł

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-04 08:33

BOR kupi za 2 miliony złotych pancerną limuzynę z najnowocześniejszymi zabezpieczeniami - ustalił "Dziennik". Gazeta wyjaśnia, że będą nią jeździć prezydent i premier podczas wizyt w niebezpiecznych rejonach świata.

Choć samo Biuro Ochrony Rządu na zakup planowało przeznaczyć 800 tysięcy złotych, to nadzorujący je resort spraw wewnętrznych dołożył jeszcze milion 200 tysięcy złotych. Za taką sumę można kupić samochód z najlepszym i najnowocześniejszym zabezpieczeniem antyterrorystycznym - podkreśla gazeta.

Jak dodaje "Dziennik", samo auto waży pięć ton i osiąga prędkość 100 kilometrów na godzinę w kilka sekund. Będzie wyposażone w system tlenowy, który pozwala przeżyć atak chemiczny lub biologiczny. Szyby składają się z kilku warstw, karoseria jest tak gruba, że jedne drzwi ważą 100 kilogramów. Pasażerowie nie muszą też bać się o to, że wybuchnie zbiornik paliwa, bowiem jest on zabezpieczony odporną stalą. Limuzyna będzie więc tak dobrze zabezpieczona, jak nowy cadillac Baracka Obamy - podkreśla gazeta. Prezydent USA ma jednak w samochodzie dodatkowe wyposażenie: rozpylacz gazu łzawiącego i specjalny pojemnik, w którym przewożona jest krew, na wypadek gdyby Obama został ranny.

Więcej szczegółów w "Dzienniku".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.