Facebook Google+ Twitter

Prezydent i premier wezmą udział w szczycie w Brukseli

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-09 08:03

Sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Sławomir Nowak powiedział, że w szczycie klimatyczno-energetycznym w Brukseli wezmą udział zarówno premier, jak i prezydent.

Polityk Platformy Obywatelskiej dodał, że Kancelaria Premiera nie chce w tej sprawie dopuścić do takiego zamieszania, do jakiego doszło podczas ostatniego unijnego spotkania. W opinii Sławomira Nowaka, prezydent przekracza swoje kompetencje w tej sprawie.

Wczoraj Lech Kaczyński wysłał do Kancelarii Premiera list, w którym poinformował premiera o zamiarze wzięcia udziału w szczycie klimatyczno-energetycznym w Brukseli w czwartek i piątek.
Sławmoir Nowak wyraził nadzieję, że ważne znaczenie dla sprawy pakietu będzie miała dzisiejsza wizyta w Polsce niemieckiej kanclerz Angeli Merkel.

Do podpisania pakietu dąży Francja, przewodząca w tym półroczu pracom Unii. Polska, produkująca energię prawie wyłącznie z węgla, nie zgadza się na samotne poniesienie kosztów odejścia od tej technologii. Zabiegamy o przyjęcie funduszu solidarnościowego. Przeszkodą jest jednak kryzys finansowo-gospodarczy, który w ogromnej mierze dotyka gospodarkę Niemiec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.