Facebook Google+ Twitter

Prezydent Indii odwiedziła Kraków i wraca do swojego kraju

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-26 07:37

"Polski uniwersytet z wiekową przeszłością" - pod takim tytułem indyjski dziennik „The Hindu" relacjonuje wizytę prezydent Prathiby Patil w Krakowie. Indyjska prezydent kończy dzisiaj czterodniowy pobyt w Polsce i wraca do Delhi.

Dziennik „The Hindu" w obszernym materiale relacjonuje krakowskie spotkania prezydent Prathiby Patil. Reporter gazety koncentruje się przede wszystkim na spotkaniu z profesorami oraz studentami Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przypomina, iż Uniwersytet powstał w XIV wieku, a w roku 1894 rozpoczęto na nim studia indologiczne.

Odnotowuje także dramat profesorów krakowskich aresztowanych przez okupacyjne władze niemieckie w roku 1939 i zesłanych do obozów koncentracyjnych. Podkreśla, iż z uczelnią tą związani byli przez lata tak wielcy Polacy jak Karol Wojtyła oraz Andrzej Wajda.

Pisząc o Uniwersytecie Jagiellońskim autor posługuje się angielskim określeniem, które zwykle używane jest jedynie w kontekście takich uczelni jak Oxford i Cambridge. Gazeta relacjonuje, iż Prathiba Patil wyrażając radość z powodu nauczania na krakowskiej uczelni czterech języków indyjskich zachęcała także do zorganizowania kierunku zajmującego się medycyną staroindyjską.

Autor artykułu w „The Hindu" podkreśla, iż w okresie wizyty indyjskiej prezydent w Krakowie studenci UJ zorganizowali „Noc Bollywodu".
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.