Facebook Google+ Twitter

Prezydent Iranu na amerykańskiej uczelni!

  • Piotr B
  • Data dodania: 2007-09-25 17:20

Mahmud Ahmadineżad, kontrowersyjny prezydent Iranu spotkał się wczoraj z władzami i studentami nowojorskiego Columbia University.

Prezydent Iranu / Fot. PAPJak donosi Dziennik.pl, wczorajsze przyjęcie na nowojorskiej uczelni prezydenta Iranu - Mahmuda Ahmadineżada wywołało w Stanach Zjednoczonych liczne protesty. Znany z antyamerykańskich i antyizraelskich wypowiedzi, podejrzany m.in. o udział w ataku na ambasadę USA w Teheranie w 1979 roku, Ahmadineżad przyjechał do "znienawidzonego" państwa na sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Jednocześnie postanowił wykorzystać swą wizytę, by spotkać się ze środowiskiem akademickim i wygłosić na jego forum swe poglądy m.in. na temat losu Palestyńczyków, homoseksualizmu i niegościnności Amerykanów.

Zastanawiająca wydaje się motywacja władz uczelni, które zdecydowały się podjąć otwartą debatę polityczną z jednym z najbardziej radykalnych przedstawicieli światowej sceny politycznej. Nie mogły przecież liczyć na to, że pod gradem trudnych pytań, Ahmadineżad zaneguje swe wcześniejsze wypowiedzi (np. na temat holocaustu) i jednocześnie oznajmi światu, że Iran zrezygnuje z programu atomowego.

Pewne natomiast było, że nowojorska społeczność negatywnie zareaguje na przyjazd takiej postaci, jak prezydent Iranu. Na ulicach miasta pojawili się liczni demonstranci z plakatami prezentującymi np. wizerunek Ahmadineżada na tle swastyki, podpisanymi "Hitler lives". Możemy też być pewni, że wizyta ta wywoła kolejne jałowe dyskusje na temat: "Kto jest większym zbrodniarzem - prezydent Stanów Zjednoczonych wysyłający żołnierzy w różne zakątki świata czy dyktatorzy takich państw, jak Kuba czy Korea Północna?"

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.